Έκανε φιέστα με πεντάρα η Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι σάρωσε 5- 0 τη Σουόνσι στο «Ετιχαντ» για την 35η αγωνιστική της Premier League και πανηγύρισε με τον καλύτερο τρόπο τον τίτλο, μια εβδομάδα μετά την ανάδειξή της και μαθηματικά ως πρωταθλήτριας της φετινής σεζόν και αποδεικνύοντας, για μία ακόμα φορά, πως οι δύο ήττες από τη Λίβερπουλ στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ και αυτή από τη συμπολίτισσα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το Μεγάλο Σάββατο αποτέλεσαν μια κακή παρένθεση.

Stoiximan.gr: Τα Virtual Sports είναι ΕΔΩ με συνεχή δράση & πληθώρα αθλημάτων!

Από την πλευρά τους, οι «κύκνοι» έμειναν στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού, με τη Σαουθάμπτον να έχει ένα ματς λιγότερο και, να νικήσει την Τσέλσι, θα τους πλησιάσει στο -1.

Οi «πολίτες» καθάρισαν» από το πρώτο 20λεπτο με τα γκολ των Νταβίντ Σίλβα και Στέρλινγκ. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα και Ζέσους διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, με τον τελευταίο να αστοχεί σε πέναλτι στο 64’.