Ήττα για τις νεάνιδες στο ντεμπούτο της Σηφακάκη

Οι νεάνιδες του Άρη, αν και προσπάθησαν πολύ, εντούτοις, ηττήθηκαν από τον Ήφαιστο Θέρμης με -30, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Enjoy the game, εγκεκριμένο πρωτάθλημα από την ΕΠΣΜ.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

«Οι κίτρινες έπαιξαν καλά κάνοντας αρκετούς συνδυασμούς και περιόρισαν αρκετά τον αντίπαλο τους.

Όμως, η ομάδα των αγοριών στο 15′ μετά από αδράνεια των κοριτσιών του ΑΡΗ πέτυχε το γκολ, όπου με αυτό πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ήφαιστος πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο 28′ και στο 30′ και προηγήθηκε στο σκορ με 3-0.

Στην συνέχεια, η Χριστιάνα Βήκα, η τερματοφύλακας των κίτρινων, απέκρουσε πέναλτι στο 42′ της αναμέτρησης και κράτησε το 3-0, όπου ήταν το τελικό σκορ.

Από τις κίτρινες, ντεμπούτο έκανε με την ομάδα η Ελένη Σηφακάκη!

ΑΡΗΣ (Κολλήγα): Βήκα (τερματοφύλακας, αρχηγός), Παρούση, Αναστασιάδου Π., Κούσκουρα, Μπασματζίδου, Πολυχρονιάδου, Παρτάλη, Τσιάτσου, Μουστάκη, Θωμαδάκη. Έπαιξαν και οι: Σοφιολάκη, Αναστασιάδου Μ., Τσιάτσου, Κούρο, Σηφακάκη, Ιακώβου».