ΜΠΑΣΚΕΤ

“Πάρτι” του ΑΡΗ στην Πυλαία και νίκη (28-39) επί του ΠΑΟΚ

Όπως αναφέρει η επίσημη ενημέρωση από το τμήμα:

“Τα κορίτσια του ΑΡΗ με καλή απόδοση νίκησαν εύκολα στην Πυλαία τον ΠΑΟΚ με 28-39,για την 4η αγωνιστική και 1η του Β’ γύρου του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Οι κίτρινες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και με καλή άμυνα προηγήθηκαν στο σκορ με 5-10 στο πρώτο οκτάλεπτο.

Στην συνέχεια, οι κίτρινες ανέβασαν και άλλο την απόδοση τους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 7-24.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες έλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα και έτσι έφτασαν εύκολα στην νίκη με 28-39!

Πολύ καλά έπαιξαν από τον ΑΡΗ, η Ελισσάβετ Καρβουνιάδου με 13 πόντους και με 2 τρίποντα,η Μαρίνα Κυρπιζλίδου με 8 και η Κική Ατζέμη με 7 πόντους.

Επόμενος αγώνας για τις κίτρινες είναι στις 2/4/2017 εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο με τον Αχιλλέα Τριανδρίας,για την 5η αγωνιστική και προτελευταία του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Διαιτητές:Μήρτσιος

Οκτάλεπτα:5-10,7-24,16-32,28-39

ΠΑΟΚ (Δαγκούλας):Τσαγκαράκη 4,Καραμπέρη 4,Φράγκου 10,Τασουλίδου 9,Τσαούση 1,Πουρπουτίδου ,Κατζιώκαλη,Παντώτη,Σούμπαση,Ζαχαράκη.

ΑΡΗΣ(Μακρής-Ντάγκας):Καρβουνιάδου 13(2),Ατζέμη 7,Σοφιανάκου 4,Κυρπιζλίδου 8,Εφραιμίδου 4,Μπουσβάρου 1,Καπόνη 2,Παπαϊωάννου,Οικονομίδου,Παρακεντέ,Δημητσάνου,