Εύκολο πέρασμα του Άρη (0-3) από τον Εύοσμο

Ο Αίας είχε άμεση ανάγκη από βαθμούς, αλλά ο εξαιρετικός τον τελευταίο καιρό Αρης πέρασε από τον Εύοσμο παίρνοντας και την ρεβάνς για την ήττα που γνώρισε στον πρώτο γύρο.
Ο Αίας ξεκίνησε καλά το ματς και είχε σταθερά το προβάδισμα (4-1, 8-5) μέχρι το 11-10, που έγινε 11-12 και μετά το ο Άρης… χάθηκε με το σκορ να φτάνει στο 13-20 και να γίνεται το 0-1.
Στο β’ σετ ο Άρης ξεκίνησε με το εντυπωσιακό 1-10 (!) χωρίς ποτέ οι γηπεδούχοι να μπορέσουν να επιστρέψουν για να ακολουθήσει το τρίτο σετ όπου έγινε μάχη πόντο με πόντο μέχρι το 21-21, αλλά εκεί ο Άρης με σερί 1-4 πήρε το σετ και το τρίποντο που του επιτρέπει να βλέπει ψηλά.

Τα σετ: 16-25, 13-25, 22-25

ΑΙΑΝΤΑΣ (Ζωλασταθιάδης): Ανδρονικίδου, Τζούριτς, Τζιαρλή, Βλάχου, Κούση, Κλέπκου, Γεωργιάδου -λ / Σωτήρογλου-λ, Φαλέγκα, Ξανθοπούλου, Αποστολίδου
ΆΡΗΣ (Σολκίδης): Πεσόα, Αλεξάκου, Κωνστανινίδου, Καετάνο, Κις, Καραφουλλίδου, Κελεσίδου –λ / Χίτζιου-λ.