Κολύμπησαν στα… βαθιά οι αθλητές του Άρη!

Αυλαία έπεσε την Κυριακή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών κολύμβησης, το οποίο διεξήχθη στο Ιλύσιο Κολυμβητήριο της Αθήνας (22/07-27/07). Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Άρη κατέβαλαν αξιόλογη προσπάθεια και διακρίθηκαν σε πολλές από τις κατηγορίες των αγωνισμάτων.

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε στις 22 Ιουλίου με τις κατηγορίες πανκορασίδων και παμπαίδων και ολοκληρώθηκε στις 27 με τις κατηγορίες παίδων και εφήβων.

Καθ’όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, η παρουσία των αθλητών μας στους τελικούς ήταν σημαντική, ενώ σημείωσαν μείωση των ατομικών τους επιδόσεων
Στη σκυτάλη 4×100 ελεύθερο, οι έφηβοι κέρδισαν το χάλκινο μετάλλιο καταλαμβάνοντας την 3η θέση, ενώ την πρώτη ημέρα κέρδισαν ένα ακόμα χάλκινο μετάλλιο στη μεικτή ομαδική σκυτάλη 4×100μ., καταλαμβάνοντας επίσης την 3η θέση πανελληνίως.

Πολύ καλή παρουσία σημείωσαν οι αθλητές του συλλόγου μας σε όλα τα επίπεδα. Συγχαρητήρια για την προσπάθειά τους.

Πηγή: arisac.gr