Δέκατη νίκη για τη Νεπτούνας στη Λιθουανία (photos)

Με εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο η Νεπτούνας ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και έφτασε στη 10η νίκη στο λιθουανικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας με σκορ 90-79 την Πιένο Ζβάιγκζντες στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Η αντίπαλος του Άρη την Τετάρτη έκανε ντέρμπι τον αγώνα για περίπου 35 λεπτά, όμως στο φινάλε με κορυφαίους τους Γιούιν και Ζαβάτσκας πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 47-46, 58-62, 90-79.

ΝΕΠΤΟΥΝΑΣ: Γιούιν 18 (1/1β., 4/9δπ., 3/9τρ., 4ρ., 7ασ.), Σίκσνιους 9 (1), Μαζέικα 11 (1), Γκιρτζιούνας 12 (5ρ., 4ασ.), Μπάντερ 5 (1), Σαρακάουσκας 6 (5ρ.), Ζαβάτσκας 18 (2/2β., 2/2δπ., 4/5τρ., 7ρ.), Γκραντ 11 (5ρ.), Μπουτκεβίτσιους.

ΠΙΕΝΟ ΖΒΑΪΓΚΖΝΤΕΣ: Λόου 13 (1), Ταμούλις, Ρέντικας 10 (1), Μπαμπράουσκας 9 (1), Σκούτσας 11 (1), Ολισεβίτσιους 3, Αγκαφόνοφ 9, Στανιούλις 6, Μουρ 18.

neptunas_pieno_5 neptunas_pieno_4 neptunas_pieno_3 neptunas_pieno_2 neptunas_pieno_ewing1