Νέα ήττα για τις γυναίκες του Άρη

Συγκλονιστικό ήταν το μοναδικό σημερινό εξ αναβολής παιχνίδι για την Α1 γυναικών, με τις γυναίκες του Άρη να γνωρίζουν την ήττα από τον Παναθλητικό με 79-73.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο τον αγώνα, με τον Άρη να προηγείται στα πρώτα λεπτά, αλλά να επηρεάζεται σημαντικά από το τέταρτο φάουλ της Μοντγκόμερι στο 15ο λεπτό.

Ο Παναθλητικός έπαιρνε διαφορά το πολύ πέντε πόντων αλλά ο Αρης ισοφάριζε. Η Μακένζι με δυο συνεχόμενα τρίποντα , 1′ και 28” από το τέλος έφερε τη διαφορά στον πόντο (74-73).  Καραβέλη κέρδισε δυο βολές όμως αστόχησε και ο Άρης έχασε την ευκαιρία να περάσει μπροστά.

Από την άλλη ευστόχησαν στις βολές Σούμπερτ και Σταυρίδου και έδωσαν αέρα τεσσάρων πόντων στον Παναθλητικό (77-73) , 38” από το τέλος για να έρθει το τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 18-20, 43-40, 57-57, 79-73

Διαιτητές: Τζίμα Κουγιουμτζόγλου

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ GOALBET (Καφαντάρη-Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 2 , Μπαλλά, Αναστασιάδου, Κανταρά 2, Σύρρα 2, Σταυρίδου 18(1), Νάστου 13(2), Κυρατζή, Μπόικιν 13, Σούμπερτ 29, Γαϊτάνη.

Πηγή: tsiotras.blogspot.com