ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Νέα ήττα και τελευταία θέση για την Εθνική Νεανίδων

Η Εθνική Νεανίδων δεν τα κατάφερε στον τελευταίο της αγώνα στο Eurobasket U18 και ηττήθηκε από την Τουρκία με 71-62. Στην 16η θέση το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Το παιχνίδι για την ΕΘνική Νεανίδων χάθηκε ουσιαστικά στη τρίτη περίοδο, όταν η Τουρκία «έτρεξε» ένα επιμέρους σκορ 27-17 και πήρε προβάδισμα 10 πόντων (70-50) στο 30ο λεπτό. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν μπόρεσε να επιστρέψει στο παιχνίδι και τελικά ηττήθηκε με 71-62, τερματίζοντας στην 16η θέση του τουρνουά.

Δεκάλεπτα: 19-14, 33-33, 60-50, 71-62

Τουρκία (Άκερ): Γιουνέρ 31, Γιλντιζάν 7, Ουλμπέ, Ουγιούρ, Ταζάρ 8, Τασκίν, Γιλντίζ, Κούρτεμεζ, Αλπέρ 23(4), Τοπκού, Γεζγκιν 2.

Ελλάδα (Καφαντάρη): Μυλωνάκη 5(1), Κοντογεώργου 6, Τσινέκε Ε. 23(1), Τζανετάτου 2, Αναστασοπούλου 7, Τσιχλάκη 2, Τσινέκε Κ. 4, Παναγιωτοπούλου, Κούκη 6, Πράπα 7, Στούπα.