Νέες σπουδαίες επιτυχίες και μετάλλια για τον στίβο του Άρη (photos)

Νέες σπουδαίες επιτυχίες και μετάλλια για τον στίβο του Άρη.

Το περίμενες 4 χρόνια! Ήρθε η στιγμή να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο στο Stoiximan.gr! Αμέτρητα Στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι κάθε μέρα!

Αναλυτικά η επίσημη ενημέρωση από το κιτρινόμαυρο τμήμα:

“Χρυσός  Νεοχωρίτης – Αργυρός  Κατσαρέλης – 4η  Νεοχωρίτου – 7η  κουμπαρίδου – 7η  ομάδα σκιτάλης 4 Χ 300 ΠΚΆ

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 300 μέτρα ΠΠΆ με χρόνο 36,93 κατέκτησε ο Αστέρης Νεοχωρίτης αφήνοντας υποσχέσεις για μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλον.Τις ίδιες υποσχέσεις άφησε και ο Γιώργος Κατσαρέλης ο οποίος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε στο άλμα επί κοντώ την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο με νέο ατομικό ρεκόρ 4.151.

Στην κατηγορία ΠΚΆ η Άρτεμης Νεοχωρίτου κατέκτησε την τέταρτη θέση στον τελικό των 80 μέτρων με επίδοση 10,78. Στα προκριματικά η αθλήτρια μας έκανε νέο ατομικό ρεκόρ με 10,65.

Στα 2000 μέτρα η Χριστίνα Κουμπαρίδου κατέκτησε την 7η θέση με χρόνο 8,05.

Άτυχη στάθηκε η ομάδα σκυταλοδρομίας 4 Χ 80 μέτρα ΠΚΆ η οποία στην τελευταία αλλαγή της έπεσε η σκυτάλη με αποτέλεσμα   να τερματίσει στις τελευταίες θέσεις.

Επί κοντό ΠΚΆ: 10η  Πέκταρη Κατερίνα

4 Χ 300 μέτρα ΠΚΆ ;14η Παπαστεφάνου Β. – Αγγελίδου Μ. – Κερασίδου Γ. – Κόττη Ροδ. με χρόνο 3.14.07

Αξιοσημείωτο είναι ότι τις απονομές στους αθλητές μας που ανέβηκαν στο βάθρο Νεοχωρίτη Αστέρη και Κατσαρέλη Γιώργο έκανε ο γνωστός για τα Αρειανά του αισθήματα Αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου Καβάλας, κ. Φιλόσογλου Γιώργος.

Το Δ/Σ του συλλόγου μας συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες που πήραν μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠΆ – ΠΚΆ και τους εύχεται καλή συνέχεια”.