Η “μαύρη τρύπα” της μεσαίας γραμμής…

Από το “ναυάγιο” του Άρη στη Λαμία, θα έλεγε κανείς ότι μόνο δύο ποδοσφαιριστές “διασώθηκαν”…

Το πρόγραμμα της Δευτέρας προσφέρει ευκαιρίες για ταμείο! Διαβάστε στο Foxbet.gr τα αναλυτικά ρεπορτάζ όλων των αναμετρήσεων και βρείτε τα προγνωστικά των συντακτών…

Ο λόγος για τους Σωκράτη Διούδη και Αντρέου Γκουεράο. Ο πρώτος μπορεί να δέχθηκε τέσσερα γκολ, αλλά αποσόβησε… ακόμα τόσα! Δυστυχώς, η άμυνά του τον άφησε πολλές φορές εκτεθειμένο με αποτέλεσμα να είναι ανήμπορος να αντιδράσει στις περισσότερες επιθέσεις.

Ο Ισπανός, από την άλλη, όσο αγωνίστηκε, στο πρώτο κυρίως ημίχρονο έδειξε μία βελτίωση στο παιχνίδι του, καθώς στα προηγούμενα φιλικά μας είχε συνηθίσει σε πολύ χαμηλές πτήσεις.

Στην Λαμία απέφυγε τα λάθη, προσπάθησε να ηρεμήσει την μεσαία γραμμή του Άρη, η οποία κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο… πελαγοδρόμησε. Μόλις βγήκε ο έμπειρος χαφ, το σκορ ήταν ήδη στο 2-0 με τους παίκτες που έπαιξαν στη συνέχεια στο κέντρο να επιδίδονται σε συνεχόμενα λάθη, που έφερναν μονίμως στην επίθεση τους γηπεδούχους.