PRESSARIS LIVE: Άρης – Απόλλων Σμύρνης 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Προτελευταία “πράξη” της φετινής μαρτυρικής χρονιάς για τον Άρη με τους “κιτρινόμαυρους” να υποδέχονται τον Απόλλωνα Σμύρνης, που έχει ήδη εξασφαλίσει την άνοδό του στην πρώτη κατηγορία.

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα.Μείνετε συντονισμένοι…

16.54 Τέλος της αναμέτρησης, νίκη του Άρη με 1-0 επί του Απόλλωνα

90′ Tέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

87΄Στη θέση του Ντάσιου, ο Πετρόπουλος

80΄Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Ομπόντο, ο Περογαμβράκης και στη θέση του Κάσσου ο Μπαρμπόσα

79΄Στη θέση του Ντούνη, ο Ρόβας

78΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Διούδης σε τετ α τετ κερδίζει τον Σιατραβάνη!

74΄Το λάθος του Ταυλαρίδη, το διορθώνει ο Διούδης εξαιρετικά πριν πλασάρει ο Σιατραβάνης

72΄Κίτρινη στον Παυλίδη

71΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Εξαιρετική κεφαλιά του Καπνίδη, μετά από σέντρα του Πίτου Γκαρσία, η μπάλα στα δίχτυα του Χιώτη!

69΄Σουτ του Κονέ εκτός μεγάλης περιοχής, λίγο αουτ από την εστία του Διούδη που έλεγχε

68΄Εμφανέστατο πρόβλημα στην τελική πάσα και σήμερα οι “κιτρινόμαυροι”, γυροφέρνουν την μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή του Χιώτη

65΄Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, Στη θέση του Τάτου, ο Ίλιτς.

58΄Σέντρα σουτ του Τζανακάκη η μπάλα αουτ

56΄Στη θέση του Ντόγου, ο Μπαργκάν

55΄ Σουτ του Κονέ, χτύπησε η μπάλα στην πλάτη του Πίτου, με τον Διούδη να εκτινάσσεται και να παραχωρεί το κόρνερ

18.03 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

17.45 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

45΄Κίτρινη στον Ντόγο

43΄Καλή σέντρα του Τζανακάκη, κεφαλιά του Ντόγου η μπάλα μακριά από την εστία των φιλοξενούμενων

36΄Επέστρεψε στο γήπεδο ο στόπερ των “κιτρινόμαυρων”

35΄Σύγκρουση Ντάσιου-Χαριτωνίδη, πεσμένος στο γήπεδο ο αμυντικός του Άρη

26΄Κάθετη του Ντούνη στον Ντόγο, άργησε ο δεύτερος, μπλόκαρε ο Χιώτης

23΄Σουτ του Παυλίδη, κόντραρε η μπάλα σε κόρνερ

20΄Κίτρινη στον Κονέ για διαμαρτυρία

16΄Το σουτ του Τάτου, από μακρινή απόσταση πέρασε αρκετά αουτ

14΄Έπαιξαν ωραία την… κομπίνα οι παίκτες του Άρη, με τον Τάτο να χτυπάει πλασαριστά το φάουλ, τον Παυλίδη να βρίσκει τον Ντούνη, με το σουτ του τελευταίου να περνάει παράλληλα από την εστία του Απόλλωνα