PRESSARIS LIVE: Άρης – Καλλιθέα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Επιστροφή στην σκληρή πραγματικότητα, έπειτα από την «γιορτή» της περασμένης Τετάρτης στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με φιλοξενούμενη την Μπόκα Τζούνιορς,για τον Άρη που υποδέχεται την Καλλιθέα για την 3η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

16.58 Τέλος αγώνα, νίκη του Άρη με 2-0…

87΄Στη θέση του Πλατέλλα, ο Μαραγκός

85΄Τελευταία αλλαγή για την Καλλιθέα, στη θέση του Καντέ, ο Τουρούκης

77΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ (2-0) για τον Άρη! Σέντρα του Πασά, κεφαλιά του Διαμαντόπουλου και 2-0 για τον Άρη!

68΄Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης στη θέση του Μπαγκάν και ο Βαλεριάνος σε αυτή του Μπούρμπου

66΄Στη θέση του Χοτζάλι, ο Γκέτσι

64΄Πολύ καλό σουτ του Πλατέλλα, σε κόρνερ ο Κορωνάκης

57΄Κίτρινη σε Πλατέλλα και Καντέ

51΄Καλό σουτ του Μίγγου, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης

50΄Κάκιστη απόφαση του Καρατέρπου, κανένα φάουλ του Πασά, αλλά κάρτα στον επιθετικό του Άρη

47΄Σουτ του Ταλέντο, δεν ανησυχεί ο Καντιμοίρης

46΄Στη θέση του Μήλιου, ο Μάκο

16.05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

15.48 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, μπροστά με 1-0 ο Άρης…

45΄Κίτρινη στον Ταλέντο

41΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Σέντρα του Μπούρμπου, από τα αριστερά κεφαλιά του Διαμαντόπουλου στο δεύτερο δοκάρι και γκολ για τους “κιτρινόμαυρους”!

38΄Κίτρινη στον Μπούρμπο

36΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μουμίν αμαρκάριστος, μετά από ωραία πάσα του Διαμαντόπουλου, με μία… στραβοκλοτσιά, σπατάλησε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ

34΄ Πολύ καλό απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπαργκάν, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

30΄Καλό σουτ από τον Ταλέντο, μπλόκαρε ξανά ο Καντιμοίρης

28΄Ένα σουτ του Μουμίν, πολύ ψηλά εκτός εστίας

24΄Κίτρινη στον Χοτζαλί για σκληρό μαρκάρισμα στον Πλατέλλα

22΄Μία ακόμα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ξέφυγε ο Πασάς, έστρωσε στον Πλατέλλα, στην κίνηση το πλασέ, στην αγκαλιά του Κορωνάκη

21΄Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπαργκάν στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα αουτ

18΄Σουτ του Ιντζόγλου η μπάλα αουτ

12΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Πασά να βρίσκει τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος άργησε, σούταρε με τον Κορωνάκη να αποκρούσει σε κόρνερ!