ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

PRESSARIS LIVE: Παναιγιάλειος – Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Έναρξη επίσημων υποχρεώσεων για τον Άρη, που θέλει σήμερα τη νίκη κόντρα στον Παναιγιάλειο στο Αίγιο, προκειμένου να βρεθεί μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα του 7ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας από την πρώτη κιόλας αγωνιστική.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος της αναμέτρησης. Μείνετε συντονισμένοι…

22.26 Τέλος της αναμέτρησης, διπλό του Άρη, που είναι πλέον μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα του 7ου ομίλου…

90+3΄Κίτρινη στον Αναγνωστόπουλο για καθυστέρηση

89΄Σέντρα σουτ του Κάσσου, ελάχιστα αουτ!

89΄Ο Μπούρμπος στη θέση του Πασά

88΄Ατομική εξαιρετική ενέργεια του Πασά, πλασέ του Διαμαντόπουλου, εξ΄επαφής με τα πόδια ο Πολίτης απομακρύνει!

84΄Σουτ του Βαλεριάνου, η μπάλα αουτ

81΄Κίτρινη στον Παπαχρήστο

79΄Ο Κοντοχρήστος στη θέση του Σκαρτσίλα

78΄Σέντρα του Παπαχρήστου, η μπάλα στο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου!

73΄Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ο Κόκκορης στη θέση του Μπρους

68΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (0-1) για τον Άρη! Ο Πλατέλλας με εξαιρετικό πλασέ ανοίγει το σκορ, στο ντεμπούτο του!

66΄Μεγάλη ευκαιρία, αφύλακτος ο Μουμίν μετά από φάουλ του Πλατέλλα, δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα προς την εστια των γηπεδούχων

64΄Ο Δεληζήσης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Σταματή και αποσόβησε τον κίνδυνο

60΄Στη θέση του Στεφάνοβιτς,  ο Πλατέλλας

58΄Ο Σταματής στη θέση του Γεωργακόπουλου

53΄Κίτρινη στον Τζανακάκη

52΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, αποχώρησε τραυματίας ο Σόουζα, στη θέση του ο Παυλίδης. Με το ασθενοφόρο φεύγει ο Σόουζα, που ωστόσο σηκώθηκε και πάει προληπτικά στο νοσοκομείο.

47΄Συγκρούστηκαν με τα κεφάλια Σόουζα και Γεωργακόπουλος, πεσμένοι εδώ και λίγα λεπτά!

21.35 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

21.17 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

44΄Κίτρινη στον Παπαχρήστο

41΄Σουτ του Πασά, κόντραρε η μπάλα και ο Σόουζα, σημάδεψε ελάχιστα αουτ στο ριμπάουντ!

40΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Διαμαντόπουλο να πλασάρει και τον γκολκίπερ του Παναιγιαλείου να αποκρούει ενστικτωδώς!

35΄Καλό σουτ του Μπρους, η μπάλα αουτ

26΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, σέντρα του Βαλεριάνου, καλή κεφαλιά του Κάσσου, η μπάλα αουτ!

16΄Σουτ του Αρναρέλλη, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος

14΄ Ολιγώρησαν Κάσσος, Τζανακάκης, δεν βγήκε η σέντρα

13′ Αντεπίθεση και σουτ του Γεωργακόπουλου, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος

8′ Γύρισμα του Πασά, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι, έπιασε… αέρα στο σουτ ο Κάσσος

2΄Κίτρινη στον Ιντζόγλου για τράβηγμα φανέλας

20.30 Ξεκίνησε η αναμέτρηση…

Οι συνθέσεις:

Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Πολίτης, Τσερκέζος, Ιντζίδης, Στίκας, Παπαχρήστος, Γκούμας, Μπρους (73΄Κόκκορης), Καζναφέρης, Αρναρέλλης, Γεωργακόπουλος (58΄λ.τρ. Σταματής), Σκαρτσίλας (79΄Κοντοχρήστος)

Άρης (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Δεληζήσης, Σόουζα (λ.τρ. 52΄Παυλίδης), Τζανακακης, Βαλεριάνος, Ιντζόγλου, Μουμίν, Πασάς (89΄Μπούρμπος), Στεφάνοβιτς (60΄Πλατέλλας), Κάσσος, Διαμαντόπουλος

Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου) Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Ψαρρής (Ζακύνθου)