PRESSARIS LIVE: Πανελευσινιακός – Άρης 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης απομακρύνεται από το «Κλεάνθης Βικελίδης» για τρίτη φορά φέτος στο πρωτάθλημα, καθώς θα τεθεί αντιμέτωπος με τον ουραγό της βαθμολογίας Πανελευσινιακό, με στόχο την τρίτη σερί νίκη, ώστε με συνδυασμό αποτελεσμάτων, να αγγίξει ακόμα και την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα.

Μείνετε συντονισμένοι…

16.52 Τέλος της αναμέτρησης, επικράτηση του Άρη με ανατροπή, 3-1 νίκη των “κιτρινόμαυρων”…

88΄Κίτρινη στον Αρβανίτη

80΄Ο Τσουμάνης στη θέση του Ανάκογλου

79΄Καλό σουτ του Τάτου,  η μπάλα λιγο αουτ…

74΄Κίτρινη στον Μπούρμπο

71΄Ολοκληρωνει τις αλλαγές του ο Πανελευσινιακός. Ο Δημόπουλος αντί του Καμπούρη.

70΄Στη θέση του Παυλίδης, ο Ρόβας

70΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-3) για τον Άρη, με ατομική ενέργεια και πλασέ του Μιλούνοβιτς! Τάτος από τα αριστερά δίνει για τον Μιλίνουβιτς, ξεφεύγει από τους αντιπάλους τους, διαγώνιο συρτό σουτ μέσα από την περιοχή και στα δίχτυα, 1-3

62΄Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Τάτο, ο Μιλούνοβιτς σκοράρει, αλλά με επιθετικό φάουλ…

64΄Δεύτερη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Σταματάκης στη θέση του Αγγελούδη

56΄Ο Μπαργκάν μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή, συρό σουτ, διώχνει ο Γκόμεζ.

56΄Στη θέση του Ρόκα, ο Μπρέμπος

49΄Σουτ του Ανάκογλου, μπλόκαρε ο Γκόμεζ

46΄Στη θέση του Νέτο, ο Μπούρμπος

16.02 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, 2-1 προηγείται ο Άρης στην Ελευσίνα!

45΄Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη

40΄ΓΚΟΟΛΛΛ (1-2) για τον Άρη! Ο Μπαργκάν πετυχαίνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο!

39΄Φοβερό σουτ του Μιλούνοβιτς, σε κόρνερ ο Γκόμεζ ενστικτωδώς!

36΄Κίτρινη στον Τάτο

33΄ΓΚΟΟΛΛΛ (1-1) με τον Νέτο! Απευθείας χτύπημα φάουλ του βραζιλιάνου, η μπάλα στα δίχτυα του Γκόμεζ!

26΄Ένα-δύο Μπαρκάν-Καράμπελα, σουτ του δεύτερου σε κόρνερ ο Γκόμεζ

25΄Εξαιρετική επέμβαση του Διούδη, σε τετ α τετ με τον Κωνσταντινίδη

22΄Σουτ του Μπαργκάν, κόρνερ απο τον Γκόμεζ

18‘ Κίτρινη στον Γκόμεζ

14΄Γκολ (1-0) για τον Πανελευσινιακό με σουτ του Αγγελούδη από την μικρή περιοχή!

11΄Σουτ του Μιλούνοβιτς, δοκάρι για τον Άρη!

15.01 Ξεκίνησε η αναμέτρηση…

Πανελευσινιακός (Θ. Δημόπουλος): Γκόμες, Κωνσταντινίδης, Ζέλιος, Καμπούρης (71΄Καμπούρης), Τσούπρος, Αρβανίτης, Ρόκας (56΄Μπρέμπος), Σιλιγαρδάκης, Γραίκος, Αγγελούδης (64΄Σταματάκης), Ταμπάκης

Άρης (Ν. Αναστόπουλος): Διούδης, Νέτο (46΄Μπούρμπος), Καράμπελας, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Παυλίδης (70΄Ρόβας), Ανάκογλου (80΄Τσουμάνης), Ίλιτς, Μιλούνοβιτς, Τάτος, Μπαργκάν.