Προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά ηττήθηκαν τελικά με 5-3 οι γυναίκες στα Χανιά

Την ήττα με 5-3 γνώρισαν οι γυναίκες του Άρη στα Χανιά, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Το σκορ άνοιξε η Σπυριδωνίδου, από πλευράς των φιλοξενούμενων, στο 13ο λεπτό (0-1), όμως, δύο λεπτά αργότερα η Αγγελάκη ισοφάρισε σε 1-1.  Στο 22΄ ο Άρης πήρε εκ νέου προβάδισμα με 1-2, χάρη στην Παράσχου, ενώ στο 27΄ οι Χανιώτισσες έφεραν και πάλι το ματς στα ίσια (2-2), με την Σαρρή να δίνει για πρώτη φορά προβάδισμα στην ομάδα της με 3-2 στο 29ο λεπτό.

Στο 60’ η Αγγελάκη έκανε το 4-2, ενώ η ίδια παίκτρια πέτυχε χατ-τρικ στο 78’ (5-2).

Να σημειωθεί ότι στο 82΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη η παίκτρια των «κίτρινων», Χουτουριάδου, ενώ στις καθυστερήσεις η Κώττα διαμόρφωσε το τελικό 5-3.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ:  Γιακουμάκη, Πισσαδάκη, Γιαννούτσου, Ζντράβκοβιτς, Δημητριάδη (70’ Μοίρα), Αγγελάκη, Σαρρή, Μανωλίτση (λ.τ. 16’ Θωμαδάκη), Μασούρη (35’ Μαυρομματίδη), Μαραγκουδάκη,Πιτσή.

ΑΡΗΣ: Γαβριηλίδου, Κηπουρού, Μίχου (75’ Καλογεροπούλου), Χουτουριάδου, Κολλήγα, Μαντατζή, Σπυριδωνίδου, Κώττα, Παράσχου, Νεοφύτου (65’ Βαμπούλα), Πασπάλη.