Ρόμα-Μπάγερν 1-7 και άλλα απίστευτα σκορ! (videos)

Αυτό το πράγμα, δεν το είχαν πάθει ούτε με τον Ολυμπιακό! Ο Βασίλης Τοροσίδης κι ο Κώστας Μανωλάς έζησαν έναν εφιάλτη σήμερα το βράδυ στο Ολίμπικο της Ρώμης, αφού δεν απέφυγαν τον διασυρμό από την Μπάγερν! Οι Γερμανοί διέλυσαν τους Ρωμαίους, κερδίζοντάς τους με 7-1 μέσα στο Ολίμπικο!!!

Οι Βαυαροί μπήκαν φορτσάτοι στο παιχνίδι, στο πρώτο ημίχρονο “γάζωσαν” τη Ρόμα, είχαν 12 τελικές προσπάθειες, πέτυχαν 5 γκολ και τελικά το κοντέρ σταμάτησε στα 7, αναγκάζοντας την Ρόμα να ζήσει την… ξεφτίλα της ιστορίας της, με τους Ιταλούς οπαδούς να αναγνωρίζουν την ανωτερότητα των Γερμανών και να χειροκροτούν τον Λεβαντόφσκι, όταν σκόραρε!

Η Μπάγερν ηταν μια ομάδα, που δεν παίζονταν σήμερα το βράδυ στη Ρώμη και όλα ξεκίνησαν νωρίς – νωρίς μ΄ αυτή την γκολάρα του Άριεν Ρομπέν στο 9′.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, που έγινε νωρίτερα, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε 2-2 από την Μάντσεστερ Σίτι στο “Στάδιο Κίμκι”, με τον Νάτχο να ισοφαρίσει στο 86′ με πέναλτι.

Την Μπάγερν την συναγωνίστηκε σήμερα η Σαχτάρ, η οποία συνέτριψε την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ στη Λευκορωσία με 7-0(!) με τον Λουίς Αντριάνο να πετυχαίνει τα πέντε από τα επτά γκολ, τα τέσσερα μέσα σε 16 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο!

luizadriano

Στο Ο’ Πόρτο, ο Κουαρέσμα λύτρωσε τους γηπεδούχους στο 75′, πετυχαίνοντας το 2-1 της νίκης επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Ο ΑΠΟΕΛ του Γιώργου Δώνη, δεν άντεξε μέχρι τέλους στο”ΓΣΠ”, καθώς δέχτηκε γκολ από τον Καβάνι στο 87′ και έχασε 1-0 από την Παρί Σεν Ζερμαίν, που έπαιξε χωρίς τον Ιμπραήμοβιτς.

FBL-EUR-C1-APOEL-PSGΣχετικά άνετα η Μπαρτσελόνα κέρδισε τον Άγιαξ με 3-1, αν και δέχτηκε το 2-1 στο 88′ και “καθάρισε” τη νίκη στο 90′, ενώ γκολ και θέαμα είχε το μενού στον τελευταίο όμιλο.

FC Barcelona v AFC Ajax - UEFA Champions League

Η Τσέλσι “γάζωσε” με 6-0 την Μάριμπορ, η οποία έχασε πέναλτι στο 64′ με τον Αγκίμ Ιμπραίμι για να πετύχει το γκολ της τιμής.

FBL-EUR-C1-CHELSEA-MARIBOR

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στο Γκέλζενκίρχεν. Η Σπόρτινγκ προηγήθηκε αλλά έμεινε με 10 από το 33′ λόγω αποβολής του Μαουρίσιο, η Σάλκε το γύρισε σε 3-1, οι ηρωϊκοί Πορτογάλοι ισοφάρισε σε 3-3 στο τέλος με παίκτη λιγότερο, αλλά στο 90′ με πέναλτι ο Τσούπο Μοτίνγκ έδωσε τη νίκη στη Σάλκε με 4-3!

FC Schalke 04 v Sporting Clube de Portugal - UEFA Champions League

Οι σημερινοί αγώνες :

Ρόμα – Μπάγερν 1-7 (66′ Ζερβίνιο – 9′, 30′ Ρομπέν, 23′ Γκέτσε, 25′ Λεβαντόφσκι, 36′ πεν Μίλερ, 78′ Ριμπερί, 80′ Σακίρι)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μαν.Σίτι 2-2 (65′ Ντουμπιά, 86′ πεν. Νάτχο – 29′ Αγουέρο, 38′ Μίλνερ)

ΑΠΟΕΛ – Παρί ΣΖ 0-1 (87′ Καβάνι)

Μπαρτσελόνα – Άγιαξ 3-1 (7′ Νεϊμάρ, 24′ Μέσι 90′ Ραμίρεζ – 88′ Ελ Γκαζί)

Τσέλσι – Μάριμπορ 6-0 (13′ Ρεμί, 23′ πεν Ντρογκμπά, 31′ Τέρι, 54′ αυτ. Βίλερ, 77′ πεν, 90′ Αζάρ)

Σάλκε – Σπόρτινγκ Λισαβόνας 4-3 (34′ Ομπάσι, 51′ Χούντελααρ, 60′ Χόβεντες, 90′ πεν Τσούπο Μότινγκ – 16′ Νάνι, 64′ πεν., 78′ Σίλβα)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Σαχτάρ 0-7 (11′ Τεϊξέιρα, 28′ πεν., 36′, 40′, 44′, 82′ πεν. Λουίς Αντριάνο, 35′ Κόστα)

Πόρτο – Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-1 (45′ Ερέρα, 75′ Κουαρέσμα – 58′ Ιέρο)

Πηγή: thessports.gr