Aγκαλιά με την πρόκριση ο ΑΠΟΕΛ

Προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι-οφ του Champions League πήρε η ομάδα της Κύπρου, νικώντας 2-1 τη Μίντιλαντ στη Δανία!

Ακόμη μια εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΑΠΟΕΛ, αγκαλιάζοντας την πρόκριση στην τελευταία προκριματική φάση του Champions League. Η ομάδα της Μεγαλονήσου επικράτησε 2-1 της Μίντιλαντ εκτός έδρας και πάει… καβάλα στο άλογο στην Κύπρο με στόχο να «σφραγίσει» οριστικά το εισιτήριο της πρόκρισης στα πλέι-οφ.

Στο 30ο λεπτό του αγώνα ο Τομάς ντε Βινσέντι υποχρέωσε τον Χάνσεν να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και τρία λεπτά μετά ο επιθετικός του ΑΠΟΕΛ σκόραρε… κανονικά, δίνοντας στην ομάδα του προβάδισμα δυο τερμάτων!

Η Μίντιλαντ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά άργησε πολύ και παρά το τέρμα του Πόουλσεν στο 88ο λεπτό γνώρισε την ήττα, με την κυπριακή ομάδα να είναι αγκαλιά με την πρόκριση στον επόμενο γύρο!

Πηγή: onsports.gr