Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα στις Σέρρες από το PRESSARIS

Ένα ακόμα βήμα στο δρόμο της ανόδου, οφείλει να κάνει σήμερα ο Άρης, που αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πανσερραϊκό στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών (15:00, PRESSARIS), στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!

ΓΚΟΟΟΛ: 90’+4′ Τζανακάκης 1-3! Στην κόντρα ο Άρης, ο Πασάς βγαίνει μόνος του, “σπάει” την μπάλα στον επερχόμενο Τζανακάκη και εκείνος δεν έχει πρόβλημα να την στείλει στην κενή εστία..

ΠΕΝΤΕ λεπτά καθυστερήσεις!

ΓΚΟΟΟΛ: Διαμαντόπουλος το 1-2! Ο Διαμαντόπουλος με διπλή προσπάθεια μετά από φάση διαρκείας, νικάει τον Πολίτη και δίνει εκ νέου προβάδισμα στον Άρη. Όλος ο πάγκος του Άρη πανηγυρίζει μέσα στο γήπεδο!

88′ Τελευταία αλλαγή για τον Άρη, ο Μιλούνοβιτς αντί του Κάσσου.

84′ Αλλαγή και για τον Πανσερραϊκό. Στην θέση του Ναζίμ ο Βοσκόπουλος.

83′ Ο Πασάς στο παιχνίδι αντί του Χαντί.

ΓΚΟΛ (1-1) 76′ Ολέθριο λάθος του Μουμίν έξω από την περιοχή, σουτ του Τσιμίκα στα δίχτυα του Αναγνωστόπουλου.

73΄Φάουλ πάνω στην γραμμή της περιοχής για τον Άρη. Εκτελεί ο Χαντί, η μπάλα φτάνει στον Διαμαντόπουλο, αλλά ακυρώνεται γκολ του Άρη, με τον Διαμαντόπουλο να υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφ σάιντ.

72′ Κίτρινη στον Σιάκκα.

69′ Ο Κάκκο στην θέση του Κρητικού.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο.

62′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιωαννίδη, φεύγει ελάχιστα έξω από δεξί κάθετο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου.

ΓΚΟΟΟΛ: 58′ Σόοουζα το 0-1!  Εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα, ο Σόουζα “χτύπησε” μέσα από την καρδιά της άμυνα ςτου Πανσερραϊκού και με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ανοίγει το σκορ (0-1).

57′ Κίτρινη κάρτα στον Ναζίμ

56′ Πρώτη αλλαγή και για τον Πανσερραϊκό. Ν’Νόμο μέσα, αντί του Ποζατζίδη.

53′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, Διαμαντόπουλος αντί Μπαστακού.

51′ Δοκάρι από κόντρα για τον Πανσερραϊκό σε σουτ του Ναζίμ. Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Ναζίμ σουτάρει, η μπάλα βρίσκει στον Μουμίν αλλάζει πορεία και προσκρούει στο κάθετο δοκάρι του εξουδετερωμένου Αναγνωστόπουλου.

Ο Άρης μπήκε δυνατά σε αυτά τα πρώτα λεπτά…

47′ Σουτ του Κάσσου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Πολίτης.

Καμία αλλαγή από τις δυο ομάδες.

46′ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ

66% κατοχή για τον Άρη στο πρώτο μέρος.

45′ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

42′ Κόντρα στην ροή του αγώνα, δυνατό σουτ του Ποζατζίδη, η μπάλα λίγο άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

34′ Μακρινό σουτ του Σόουζα, μπλοκάρει με ευκολία ο Πολίτης.

30′ Η πιο καλή στιγμή για τον Άρη. Σέντρα από τα δεξιά του Τζανακάκη, κεφαλιά του Χαντί στο ύψος της μικρής περιοχής στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα πέρασε άουτ.

20′ Ο Άρης έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα στο πρώτο 15λεπτο. Χωρίς μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.

14′ Σουτ του Μουμίν μετά από κεφαλιά πάσα του Κάσσου, η μπάλα άουτ.

8′ Σουτ του Βαλεριάνου μέσα από την περιοχή η μπάλα πολύ άουτ. Η πρώτη τελική για τον Άρη

5′ Επικίνδυνο παίξιμο από τον Ναζίμ και φάουλ στον Χαντί. Γλιτώνει την κάρτα ο ποδοσφαιριστής του Πανσερραϊκού, “δώρο” από τον Φουκάκη.

1′ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ!

Στον πάγκο του Άρη είναι οι Καντιμοίρης, Πασσάς, Μπούρμπος, Νίκιτς, Παυλίδης, Μιλούνοβιτς και Διαμαντόπουλος.

Καμία αλλαγή από τον 48χρονο προπονητή, συγκριτικά με τον αγώνα, κόντρα στην Σπάρτη, την προηγούμενη αγωνιστική στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Ρούσσος, Χατζητερζόγλου, Ιωαννίδης, Τσελεπίδης, Ναζίμ (84′ Βοσκόπουλος), Σιάκκας, Ποζατζίδης (56′ Ν’Νόμο), Κρητικός (69′ Κάκκο), Τσιμίκας, Γκούρτσας.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Ιντζόγλου, Μουμίν, Κάσσος (88′ Μιλούνοβιτς), Πλατέλλας, Χαντί (83′ Πασάς), Μπαστακός (53′ Διαμαντόπουλος).

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Δημητριάδης (Θράκης), Μαυρουδής (Ηρακλείου)