“Άλωσαν” και το Κλίβελαντ οι Ουόριορς, με εκπληκτικό Ντουράντ (video)

Οι Ουόριορς ανέτρεψαν τα δεδομένα στο τέλος με έναν εκπληκτικό Ντουράντ, πήραν τη νίκη με 118-113 στο Κλίβελαντ επί των Καβαλίερς, έκαναν το 3-0 στη σειρά και πλέον θέλουν μια ακόμα για να κατακτήσουν τον φετινό τίτλο.

Έτοιμοι να επιστρέψουν στην κορυφή είναι οι «πολεμιστές» που με ηγέτη τον «KD» και άξιους συμπαραστάτες τους Τόμπσον και Κάρι κατάφεραν να πάρουν και στο τρίτο ματς της σειράς με τους «ιππότες» και πλέον χρειάζονται μία νίκη για να φτάσουν στο στόχο τους. «Αυτοκτόνησαν» στο τέλος οι πρωταθλητές,αφού δεν κατάφεραν να διαχειριστούν σωστά το προβάδισμα που είχαν σε όλη την τέταρτη περίοδο.

Οι Καβαλίερς έπαιζαν με την πλάτη στον τοίχο μετά τις δύο σερί ήττες στο Γκόλντεν Στέιτ και ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση. Ο ΛεΜπρον έδειξε να το παίρνει από την αρχή προσωπικά σκοράροντας ακατάπαυστα, ωστόσο οι Ουόριορς δεν έχασαν την επαφή τους με το σκορ χάρη στην ευστοχία τους από το τρίποντο. Έτσι το πρώτο 12λεπτο τους βρήκε μπροστά με 39-32.