PRESSARIS-Αποστολή: Πολύτιμο “τρίποντο” μέσα στην λάσπη (0-1)

Τυχερός μέσα στην ατυχία του ο Άρης που σε έναν αγωνιστικό χώρο “βούρκο” κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3΄με τον Παπαδόπουλο. Ο Ν΄Λουντούλου από τα αριστερά βρήκε τον Παπαδόπουλο, που γύρισε το κορμί του προς την εστία και με ψύχραιμο συρτό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοκκινίδη.

Ο σκόρερ του Άρη απείλησε ξανά στο 33΄αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ, ενώ στο στο 36΄ ο Πόι, προ κενής εστίας δεν μπόρεσε να την βρει σε προβολή που επιχείρησε μετά από εξαιρετική σέντρα του Ν΄Λουντούλου.

Δύο λεπτά αργότερα ο Αργνετινός έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία. Πέρασε τον Κοκκινίδη, πλάσαρε αλλά το πλασέ του απομακρύνθηκε πάνω στην γραμμή με το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Έψαξε το δεύτερο γκολ ο Άρης στο δεύτερο μέρος για να “κλειδώσει” το τρίποντο, αλλά στάθηκε άτυχος στο 55΄όταν το πλασέ του Πόι βρήκε το κάθετο δοκάρι του Κοκκινίδη. Προηγήθηκαν σουτ του Ν΄Λουντούλου και του Παπαδόπουλου που δεν ανησύχησαν τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν ούτε στο δεύτερο μέρος με τον Άρη να διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά να μην μπορεί να απειλήσει σοβαρά την εστία του Κοκκινίδη με τον αγωνιστικό χώρο να αποτελεί “τροχοπέδι” κάθε προσπάθειας των “κίτρινων”.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Κοκκίνης, Καρανάσιος, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος Δ., Σιανής, Μηλιάτης, Γεωργουτζάς, Σολομωνίδης, Γανόζης, Παπαδόπουλος Μ., Ντάμζι

ΑΡΗΣ: Φυσέκης, Λιόνης, Σαμαράς, Λιόλιος, Φερνάντεζ, Λεμονής, Πόι, Ν` Λουντούλου(91΄Σταυρόπουλος), Καπνίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος (81΄Ντούνγκα)