PRESSARIS-Αποστολή-LIVE: Θύελλα-Άρης 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Και στην Φλώρινα ο στόχος παραμένει ίδιος! Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για τον Άρη που αφήνει πίσω του την διακοπή του πρωταθλήματος και τη νίκη επί του Πανσερραϊκού που προηγήθηκε, στοχεύοντας στο έκτο σερί “τρίποντο”, αυτή τη φορά με αντίπαλο την Θύελλα Φιλώτα.

To PRESSARIS βρίσκεται στο ΔΑΚ Φλώρινας απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα.Μείνετε συντονισμένοι…

90΄Εξαιρετική απόκρουση του Φυσέκη, κρατάει το 0-2 για τον Άρη

86΄Ως έχουν τα αποτελέσματα στα παιχνίδια του Πανσερραϊκού και της Καβάλας. Και οι δύο προηγούνται με 1-0

86΄Τρίτη αλλαγή και για τον Άρη. Ο Σανιά παραχωρεί τη θέση του στον Φερνάντες

83΄Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Καπνίδη

83΄Κίτρινη στον Μπάμπαρη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ν΄Λουντούλου

78΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Θύελλα. Ο Καρατέρπος στη θέση του Ζαρογιάννη

76΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Το τελείωμα του Καπνίδη μέσα από την μικρή περιοχή δεν ήταν καλό με τον Στεργιάκη να αποκρούει και να διατηρεί το 0-2.

73΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Πόι αφήνει την θέση του στον Νάκα

73΄Κεφαλιά το Κλάζογλου δεν ανησύχησε ο Φυσέκης

71΄ Μετά από ώρα ο Άρης πάτησε την αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν πρόλαβε την σέντρα του Γεωργιάδη ο Καπνίδης

67΄ Έριξε τον ρυθμό του ο Άρης, δίνει την ευκαιρία στην Θύελλα να πάρει μέτρα στο γήπεδο, χωρίς ωστόσο να απειλήσει μέχρι στιγμής

61΄Αλλαγή για την Θύελλα. Ο Βλαδίκας στη θέση του Σιδηρόπουλου

48΄Άνοιξε το σκορ η Καβάλα στο Κοκκινόχωμα, συνεχίζει να προηγείται με 1-0 ο Πανσερραϊκός

48΄Καλό σουτ του Πόι, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στεργιάκη

46΄ Πρώτη αλλαγή για την Θύελλα. Ο Μισαηλίδης άφησε την θέση του στον Ανδρεάδη

17.32 Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Άρη να παίρνει από νωρίς προβάδισμα νίκης χάρις σε τέρματα των Καπνίδη και Ν΄Λουντούλου

37΄Φάουλ του Μπάμπαρη, η μπάλα στην αγκαλιά του Φυσέκη

36΄ Κίτρινη στον Γεωργιάδη, η πρώτη για τον Άρη

34΄Σουτ του Ζαρογιάννη, η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία του Φυσέκη, αουτ

33΄ ΓΚΟΛ (0-2) για τον Άρη! Ο Σουνάς από τα δεξιά γύρισε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Ν΄Λουντούλου με πλασέ νίκησε τον Στεργιάκη για το 0-2!

30΄ Κίτρινη στον Μαρκόπουλο

30΄ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, που κέρδισε ο Σανιά

29΄Σουτ του Ν΄Λουντούλου η μπάλα πολύ ψηλά από την εστία του Στεργιάκη

16΄ΓΚΟΛ (0-1) για τον Άρη! Ο Καπνίδης με εξαιρετικό πλασέ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Στεργιάκη για το 0-1! Eξαιρετική προσπάθεια του Λιόνη από τα αριστερά, έκλεψε την μπάλα, την γύρισε στον Σουνά ο οποίος έστρωσε στον Καπνίδη για το 0-1.