PRESSARIS-Αποστολή-LIVE: Eθνικός Αλεξ. – Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Έξοδος που κρύβει κινδύνους για τον Άρη που είναι υποχρεωμένος να πάρει τη νίκη απέναντι στον Εθνικό! Οι «κίτρινοι» παίζουν ένα ακόμα παιχνίδι με την πλάτη στον τοίχο, απέναντι σε μία ομάδα που κατάφερε στον πρώτο γύρο να τους κόψει βαθμούς, ενώ οφείλουν να πάρουν το «τρίποντο», καθώς ο Πανσερραϊκός εξασφαλίζει άνευ αγώνα τον δικό του και παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο της Αλεξανδρούπολης «Φ. Κοσμάς» απ΄όπου θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης, ενώ θα σας μεταφέρει και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

18.58 Τελευταίο σφύριγμα με τον Άρη να παίρνει το τρίποντο χάρις σε τέρμα του Ν’ Λουντούλου

89΄ Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Λειβαδιώτης στη θέση του Δούπα

88΄ Αντεπίθεση του Εθνικού  ο Νάκας απομάκρυνε σωτήρια τη μπάλα πριν φτάσει στους αντίπαλους επιθετικούς

84΄ Ο Νάκας βγήκε τετ-α-τετ με τον Συριτούδη, οι αμυντικοί έβαλαν την κόντρα για να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Εθνικου

82΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη με τον Φερνάντες να παίρνει τη θέση του Σανιά.

81΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Ο Αγγελακάκης στη θέση του Θεοδωράκη.

78΄ Αλλαγή και για τον Εθνικό. Εξω ο Αμπραχαμιάν, μέσα ο Πελτέκης

77΄ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Νάκας πέρασε στη θέση του Σουνά.

70΄Μικρή διακοπή με τους φίλους του Εθνικού να πετούν κάποια μικροαντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο

63΄Κίτρινη στον Κατρανίτσα για σκληρό μαρκάρισμα στον Καλογέρη. Μικρή διακοπή με τους παίκτες του Εθνικού να διαμαρτύρονται

60΄ Συνεχιζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Άρης, χωρίς να έχει φτάσει με αξιώσεις μπροστά από την εστία του Συτιρούδη

56΄ Σουτ του Σανιά έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

49΄Πιέζει ο Άρης σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

47΄Γύρισμα του Σαμαρά στο σημείο του πέναλτι απομάκρυναν οι γηπεδούχοι

18.09 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

17.51 Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τον Άρη να προηγείται του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με 0-1

45΄ Ο Σουνάς χτύπησε το φάουλ, ο Καπνίδης πήρε την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα όμως πέρασε πολύ άουτ.

40΄ΓΚΟΛ (0-1) για τον Άρη! Ο Ν΄Λουντούλου από κανονική θέση μετά από κεφαλιά πάσα του Καπνίδη θα πλασάρει εύστοχα τον Συριτούδη για το 0-1!

29΄Ωραία προσπάθεια του Λιόνη, η σέντρα του κόπηκε και πέρασε κόρνερ. Στη συνέχεια ο Ν΄Λουντούλου δεν μπόρεσε να απειλήσει με νέα σέντρα, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι

28΄Συρτό σουτ του Καπνίδη, εύκολα ο Συριτούδης

21΄Καλή σέντρα του Σουνά, παράλληλα στην εστία, η μπάλα πέρασε απ όλους με τον Καλογέρη να μην προλαβαίνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι

20΄Πιέζει ο Άρης που έχει κλείσει στην εστία του τον Εθνικό

16΄Πρώτη τελική για τον Άρη.Σέντρα του Σουνά,κεφαλιά του Καπνίδη από το σημείο σχεδόν του πέναλτι η μπάλα άουτ

14΄Κίτρινη στον Κοίλιαρο για χέρι σε σέντρα του Ν΄Λουντούλου από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Άρης. Ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

Έχει επιβάλλει τον ρυθμό του ο Άρης, χωρίς ωστόσο να έχει φτάσει με αξιώσεις ακόμα στην εστία του Συριτούδη

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων