PRESSARIS-Aποστολή-LIVE: Δόξα Δράμας-Άρης 1-0 ( ΤΕΛΙΚΟ )

Στη Δράμα το πρώτο αποφασιστικό βήμα για να τελειώσει το φετινό μαρτύριο!Οι «κίτρινοι» φιλοξενούνται από τη Δόξα και γνωρίζουν ότι δεν έχουν περιθώρια για άλλες απώλειες βαθμών, στοχεύοντας παράλληλα στο έκτο σερί «τρίποντο» στο πρωτάθλημα.

Το PRESSARIS δίνει το “παρών” στο γήπεδο της Δόξας απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

Τέλος της αναμέτρησης. Η Δόξα Δράμας επικράτησε με 1-0

89΄Κίτρινη στον Λιόνη που ανέτρεψε τον Μουδούρογλου

88΄Σουτ του Λάσπατζη, μπλόκαρε στην γωνία του ο Φυσέκης

87΄Δεύτερη αλλαγή για την Δόξα. Ο Παπαβασιλειου στη θέση του σκόρερ Κυριακίδη

85΄Δούμπλατζης στη θέση του Αθανασιάδη

83΄Κεφαλιά του Μουδούρογλου, μπλόκαρε ο Φυσέκης και στη συνέχεια σουτ του Σανιά πέρασε αουτ

82΄Ωραία σέντρα του Γεωργιάδη, κεφαλιά του Ν΄Λουντούλου η μπάλα αρκετά αουτ.

81΄Δικαιολογημένη κίτρινη κάρτα στον Καλογέρη για σκληρό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου

78΄ Προσπάθεια του Νάκα από τα αριστερά και σουτ που δεν ανησύχησε τον Καράδαη

77΄ Ατομική προσπάθεια του Μουδούρογλου, σουτ από τα αριστερά με την μπαλα να καταλήγει αουτ

74΄Κίτρινη στον Γεωργιάδη της Δόξας

73΄Καλό σουτ του Νάκα, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια στην δεξιά του γωνία ο Καράδαης

71΄Γκολ (1-0) για την Δράμα! Απίστευτο χτύπημα φάουλ του Κυριακίδη, έμεινε άγαλμα ο Φυσέκης και η Δόξα ανοίγει το σκορ

69΄Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Πόι

68΄Ανάλογη κατάληξη και το σουτ του Σανιά

66΄Φλέρταρε με την κίτρινη ο Ντουτσαρίδης, του την χάρισε ο διαιτητής Βρέσκας. Στη συνέχεια της φάσης σουτ του Ν΄Λουντούλου δεν ανησύχησε ο Καράδασης

65΄Φάση διαρκείας στην άμυνα της Δόξας με Νάκα και Γεωργιάδη να ψάχνουν το σουτ αλλά να απομακρύνεται η μπάλα από τους αμυντικούς των γηπεδούχων

61΄Κόρνερ για την Δόξα, πήρε τον κεφαλιά ο Μουδούρογλου, αλλά την έστειλε αρκετά ψηλά από την εστία του Φυσέκη

60΄Δυνατό μαρκάρισμα του Γεωργιάδη στον Γελαδάρη, κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Άρη

58΄Ακόμα μία κίτρινη για την Δόξα. Η τέταρτη, αυτή την φορά στον Στόικο

57΄Χάθηκε η ευκαιρία με τον Πόι να χτυπάει το φάουλ το οποίο απομακρύνθηκε απο το τείχος των παικτών της Δοξας

56΄ Χέρι του Ντουτσαρίδη, κίτρινη κάρτα και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη

55΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Πόι πήρε την μπάλα με το κεφάλι, την “έσπασε” αριστερά στον Ν΄Λουντούλου με τον Καράδαη να αποκρούει το πλασέ του Γάλλου σε κόρνερ

54΄Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Παπαδόπουλου ο Νάκας

52΄Ετοιμάζει δεύτερη αλλαγή ο Ντομπρασίνοβιτς με τον Νάκα να προθερμαίνεται

51΄Κίτρινη στον Γελαδάρη που στην προσπάθεια του να ανακόψει την σέντρα του Γεωργιάδη την βρήκε με το χέρι

46΄Αλλαγή για τον Άρη με τον Λιόνη να αντικαθιστά τον Σαμαρά και τον Λιόλιο να παίζει στο πλευρό του Γκόλια στο κέντρο της άμυνας

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. Ετοιμάζεται ο Λιόνης.

Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο, με ευκαιρίες να χάνονται εκατέρωθεν στα τελευταία λεπτά, αλλά το 0-0 να “σφραγίζει” τις προσπάθειες των δύο ομάδων

45΄Κρατάει το μηδέν ο Καράδαης! Σουτ του Παπαδόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Δόξας!

44΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα με τον Μουδούρογλου να νικείται σε τετ α τετ από τον Φυσέκη! Φρενήρης ρυθμός στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου!

44΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Σανιά, κεφαλιά πάσα του Καλογέρη και ο Πόι εξ΄επαφής σε κενή εστία αστόχησε!

43΄Ωραία προσπάθεια του Πόι, που άφησε τον μπάλα, ο Καπνίδης γύρισε στο πέναλτι αλλά απομάκρυνε ο Ντουτσαρίδης

41΄Σηκώθηκε ο Πόι, συνεχίζεται το παιχνίδι για τα εναπομείναντα τέσσερα λεπτά

40΄ Μικρή διακοπή στο παιχνίδι. Πόι και Χαριτωνίδης συγκρούστηκαν με το κεφάλι με τον Αργεντινό να πέφτει και να μένει στο έδαφος

33΄Κίτρινη κάρτα στον Χαριτωνίδη για διαμαρτυρία

27΄Μόνος του ο Πόι απέναντι στον Καράδαη, πρόλαβε ο τερματοφύλακας της Δόξας και έδιωξε σε πλάγιο

23΄Σουτ του Λάσπατζη εκτός μεγάλης περιοχής δεν ανησύχησε ο Φυσέκης

20΄Δοκίμασε το πόδι του ο Παπαδόπουλος εκτός μεγάλης περιοχής μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και πάσα του Ν΄Λουντούλου, η μπάλα αρκετά αουτ

11΄Δοκάρι για την Δόξα! Σέντρα του Κυριακίδη, προβολή του Μουδούρογλου στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Φυσέκη

Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Καπνίδη σε κόρνερ του Λιόλιου, ενστικτωδώς απέκρουσε ο Καράδαης και στη συνέχεια οι αμυντικοι της Δόξας σε κόρνερ