PRESSARIS LIVE: Άρης – Μπεσίκτας 65-72 (Τελικό)

Ο Άρης υποδέχεται τη Μπεσίκτας για την 12η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ μέσα σε ένα… σωρό προβλήματα εντός κι εκτός παρκέ. Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ μετά το τέλος του, γι’ αυτό μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Μπεσίκτας 65-72

45′ Βολές για τον Σιπάχι, 2/2 και 65-72.

45′ Τρίποντο από τον Μάρας (65-70).

45′ Βολές για τον Σιπάχι, 2/2 και 62-70.

45′ Τρίποντο του Μποχωρίδη (62-68).

44′ Άστοχος ο Προύιτ, κάνει και φάουλ στον Γκεγίκ, 2/2 και 59-68.

44′ Ο Σιπάχι στις βολές, 0/2 παραμένει το 59-66.

44′ Κακή επίθεση από τον Άρη, “σκοτωμένο” σουτ του Μποχωρίδη…

44′ Τρίποντο του Στρόμπερι και 59-66. Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

43′ Ο Κλαρκ κάνει το 59-63 με εύστοχο τρίποντο.

42′ Βολές για τον Γκεγίκ, 1/2 και 59-60.

41′ Βολές για τον Γκεγίκ, 0/2 παραμένει το 59-59.

Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Άρης – Μπεσίκτας 59-59

40′ Λάθος του Προύιτ στην επαναφορά, παράταση…

40′ Επιθετικό φάουλ του Άνταμς! Απομένουν 5,9” για το τέλος, τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

40′ Κερδίζει φάουλ ο Μποχωρίδης, απομένουν 13” για το τέλος, 1/2 και 59-59. Τάιμ άουτ από τον Σάριτσα.

40′ Άστοχος ο Κλαρκ στα 26”

40′ (45”) Άστοχος σε 3π. ο Φλιώνης.

39′ (1:05) Άστοχος ο Σιπάχι.

39′ (1:26) Άστοχος ο Μπελ…

39′ (1:51) Τρίποντο του Στρόμπερι (58-59).

38′ (2:03) Τρίποντο του Φλιώνη και 58-56. Και πολύ καλή άμυνα πριν πάνω στον Γουίμς!

37′ Φάουλ του Φλιώνη στον Ντίμπλερ σε τρίποντο, 2/3 και 55-56. Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

36′ Τρίποντο του Μπελ και ο Άρης μπροστά με 55-54.

35′ Ο Φλιώνης με ψυχραιμία κάνει το 52-54.

33′ Ο Μπελ με τρίποντο κάνει το 50-54.

33′ Λάθος του Άρη, κάρφωμα του Γουίμς (47-54).

33′ Απίστευτη τάπα του Μποχωρίδη στον Στρόμπερι, δίνουν φάουλ οι διαιτητές και σηκώνουν το Παλέ στο πόδι! Ο Αμερικανός κάνει το 47-52 με 1/2 βολές.

33′ Ο Κλαρκ κάνει το 47-51.

32′ Τρίποντο από τον Μάρας (47-49).

31′ Τυχερό σουτ του Μποχωρίδη και 44-49.

31′ Τρίποντο του Γουίμς (42-49).

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Άρης – Μπεσίκτας 42-46

30′ Πληρώνει ο Άρης το λάθος του Προύιτ με τρίποντο του Στρόμπερι (42-46).

30′ Λάθος εκτίμηση του χρόνου από τον Προύιτ, αστόχησε σε βεβιασμένη ενέργεια…

30′ Ο Τσαϊρέλης κερδίζει φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ, 1/2 και 42-43.

30′ Βολές για τον Προύιτ, 1/2 και 41-43.

29′ Κάρφωμα του Γουίμς (40-43).

29′ Τρίποντο του Μπελ και 40-41.

28′ Βολές για τον Παλάσιος, 1/2 και 37-41.

28′ Βολές για τον Μποχωρίδη, 1/2 και 37-40.

28′ Καλάθι και φάουλ για τον Γουίμς (36-40).

28′ Βολές για τον Ντίμπλερ, 0/2 παραμένει το 36-37. Λάθος του Μπελ, η μπάλα και πάλι για τους Τούρκους.

27′ Κλέψιμο του Μποχωρίδη και καλάθι στον αιφνιδιασμό (36-37).

27′ 1/2 βολές από τον Παλάσιος (34-37).

25′ Ο Μποχωρίδης με 1/2 βολές μειώνει σε 34-36.

24′ Ο Μπελ μειώνει σε 33-36.

24′ Τρίποντο από τον Μποτράιτ (31-36).

24′ Τεχνική ποινή στον Γιαννάκη, εύστοχος ο Ντίμπλερ στη βολή (31-33).

23′ Βολές για τον Μποτράιτ, 2/2 και 31-32.

22′ Ο Μάρας με 2/2 βολές κάνει το 31-30.

21′ Ο Σανλί κάνει το 29-30.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Μπεσίκτας 29-28

20′ Βολές για τον Άνταμς, 1/2 και 29-28.

19′ Έξι επιθετικά ριμπάουντ πήρε ο Άρης στην ίδια φάση, αλλά δεν σκόραρε…

18′ Ο Κλαρκ με 2/2 βολές κάνει το 29-27.

18′ Ο Μάρας κάνει το 29-25.

17′ Βολές για τον Μάρας, 2/2 και 27-25.

16′ Ισοφαρίζει ο Φλιώνης σε 25-25.

16′ Ο Άνταμς κάνει το 23-25.

15′ Ο Κλαρκ με 2/2 βολές κάνει το 23-23.

13′ Ο Γουίμς μειώνει σε 23-21.

13′ Ο Κλαρκ κάνει το 23-19.

12′ Απίθανο τρίποντο του Προύιτ στη λήξη της επίθεσης από τα 9 μέτρα! Το σκορ γίνεται 23-17.

11′ Βολές για τον Μάρας, 0/2 παραμένει το 20-17.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Άρης – Μπεσίκτας 20-17

Stoiximan.gr: Τα VirtualSports είναι ΕΔΩ με συνεχή δράση & πληθώρα αθλημάτων!

10′ Τρίποντο του Στρόμπερι (20-17).

10′ Ο Μούρτος γράφει το 20-14.

9′ Ο Στρόμπερι μειώνει σε 18-14.

9′ Ο Μποχωρίδης με 2/2 βολές κάνει το 18-12.

9′ Βολές για τον Στρόμπερι, 2/2 και 16-12.

8′ Βολές για τον Μούρτο, 2/2 και 16-10.

8′ Βολές για τον Στρόμπερι, 1/2 και 14-10.

8′ Φόλοου του Ντουβιέ και 14-9.

7′ Βολές για τον Σανλί, 2/2 και 12-9.

7′ Ο Μπελ κάνει το 12-7.

6′ Ο Μάρας κάνει το 10-7.

6′ 2/2 βολές για τον Παλάσιος (8-7).

5′ Τρίποντο από τον Μπελ (8-5).

4′ Ο Μπελ ισοφαρίζει (5-5).

3′ Ο Μάρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ κάνει το 3-5.

2′ Τρίποντο του Ντίμπλερ (1-5).

2′ Ο Κλαρκ κάνει το 1-2.

1′ Βολές για τον Φλιώνη, 1/2 και 1-0. Επιθετικό ριμπάουντ από τον Ντουβιέ.

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μπελ, Μούρτος, Ντουβιέ, Μάρας.

Η πεντάδα της Μπεσίκτας: Κλαρκ, Άνταμς, Ντίμπλερ, Στρόμπερι, Παλάσιος.

Έγινε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Οι παίκτες των δύο ομάδων βγήκαν ήδη για πρώτα σουτ.

Τελευταία ενημέρωση από την ΚΑΕ: Ο Στέλιος Πουλιανίτης είναι εκτός αποστολής, ο Γιάννης Αθηναίου μπήκε στην 12αδα.Η 12η αγωνιστική ολοκληρώνεται με τον αγώνα Ναντέρ – Τέλεκομ Μπον.

Σε χθεσινούς αγώνες για τον όμιλο του Άρη τα αποτελέσματα ήταν: Ζιέλονα Γκόρα – Οστάνδη 98-68, Νίμπουρκ – Αβελίνο 81-77.

Ο Άρης μπαίνει στην 12η αγωνιστική με ρεκόρ 4-7 και βρίσκεται στη τελευταία θέση του ομίλου. Η Μπεσίκτας είναι πρώτη με ρεκόρ 8-3.

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης λογικά δεν θα έχει στη διάθεσή του σήμερα τον Γιάννη Αθηναίου και τον Στέλιο Πουλιανίτη. Ο Σεμίχ Ερντέν έμεινε εκτός αποστολής για τη Μπεσίκτας λόγω τραυματισμού.

Αντιλαμβάνεται ο καθένας ότι το σημερινό παιχνίδι περνάει σε δεύτερη μοίρα μετά τα όσα συμβαίνουν σε διοικητικό και ιδιοκτησιακό επίπεδο. Το ενδιαφέρον όλων είναι στην επόμενη μέρα του μπασκετικού τμήματος, οι τύχες του οποίου ακόμα εξαρτώνται από το Νίκο Λάσκαρη.