PRESSARIS LIVE: Άρης – Παναιτωλικός 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

Την ομάδα του Παναιτωλικού θα αντιμετωπίσει σήμερα ο Άρης, στο δεύτερο φιλικό του «τεστ», στο περιθώριο του βασικού σταδίου της προετοιμασίας.

Οι «κιτρινόμαυροι» τίθενται αντιμέτωποι, με μία σαφέστατα πιο έτοιμη ομάδα, η οποία έχει ολοκληρώσει την προετοιμασία της, καθώς το ερχόμενο Σαββατοκύριακο ξεκινάει το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

Στόχος του Δημήτρη Σπανού, είναι να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα, αναφορικά με την αγωνιστική βελτίωση των ποδοσφαιριστών του, το διάστημα μετά το πρώτο φιλικό με την Βέροια.

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο της Βέροιας, με τη σέντρα να είναι προγραμματισμένη για τις 18:30. Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει live την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό, καθώς και το “τρίτο ημίχρονο” με δηλώσεις, παραλειπόμενα κτλ.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ με πολλές αποδοκιμασίες!!!

Ο Παύλος Μυροφορίδης βλέποντας πως το παιχνίδι πάει να χαλάσει, ζητάει από τον ρέφερι να σφυρίξει την λήξη.

90’+2 Το είδαμε κι αυτό, δεύτερη κίτρινη κάρτα κι αποβολή στον Λώττα για δυνατό μαρκάρισμα από τον διαιτητή Μελιτζανίδη!!! Απίστευτο. Οι παίκτες του Άρη διαμαρτύρονται.

90′ Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά του αγώνα… Παίζονται οι καθυστερήσεις.

87′ ΓΚΟΛ (1-2) Ο Κλέσιο Μπαουγκέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πιάνοντας την άμυνα του Άρη στον ύπνο.

83′ Εξαιρετικό φάουλ του Νέτο, ελάχιστα άουτ η μπάλα και κόρνερ.

81΄ Διπλή επέμβαση από τον Καντιμοίρη που κρατάει ανέπαφη την εστία.

77΄ Συρτό δυνατό σουτ του Μάζορεκ, διώχνει με τα πόδια ο Καντιμοίρης

74′ Μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Ντάγκρας αντί του τραυματία Ιντζόγλου.

73′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι στην θέση του Βλαντ Μοράρ.

72′ Πρόβλημα με τον Ιντζόγλου, ο οποίος τραυματίστηκε και περπατάει με το ζόρι. Ζητάει αλλαγή.

70΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αρη με τον Μπαργκάν, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ. Ο Μπαργκάν έκανε την ατομική ενέργεια, πλάσαρε με το αριστερό, το έβγαλε ο Κυριακίδης

Διακοπή του αγώνα για να δροσιστούν οι παίκτες και οδηγίες από τον Σπανό.

65′ Ο Παναιτωλικός απειλεί την εστία του Άρη… Κίτρινη κάρτα στον Λώττα.

59΄ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Έξω οι Ντίαζ, Λόπεζ μέσα οι Ρόσα, Μπεχεράνο

46′ Ξεκίνησε το Β’ μέρος. Καντιμοίρης, Μαραγκός, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν, Λώττας, Νέτο, Καπνίδης, Κλιγγόπουλος και Ντούνης οι 11 για τον Άρη με τον Σπανό να αλλάξει όλη την ενδεκάδα.

Με την ίδια ενδεκάδα συνεχίζει ο Παναιτωλικός

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, Αρης- Παναιτωλικός 1-1

Η δεύτερη ενδεκάδα που θα παίξει για τον Άρη στο Β΄ ημίχρονο σηκώνεται για προθέρμανση.

41′ Γυριστό σουτ του Διαμαντόπουλου εντυπωσιακό, σε σωστή θέση ο Κυριακίδης θα μπλοκάρει.

39′ ΓΚΟΛ (1-1) Πολύ αυστηρή η υπόδειξη του διαιτητή, ο Μάρκος Πάουλο την… αξιοποιεί και φέρνει το ματς στα ίσια. 1-1

38΄ Πέναλτι κερδίζει ο Παναιτωλικός. Ο Κάσσος έκανε το μαρκάρισμα πάνω στον Κλέισο Μπαουγκέ , ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.

34′ Mικρή διακοπή του αγώνα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

30′ Μισή ώρα παιχνιδιού με τον Άρη να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο.

20′ ΓΚΟΛ (1-0) Κόρνερ με τον Στεφάνοβιτς, κεφαλιά του Κάσσου στο πρώτο δοκάρι, βολ πλανέ του Σόουζα στο δεύτερο δοκάρι και 1-0!

Ο Παυλίδης σήμερα αρχηγός του Άρη.

11′ Χωρίς σκορ το παιχνίδι, με αναγνωστικές κινήσεις και από τις δυο ομάδες.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας, με τον Παναιτωλικό στην σέντρα.

Oι δυο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο, o Άρης είναι με μαύρες εμφανίσεις.

Έγινε γνωστή η σύνθεση του Άρη.

Αναλυτικά: Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Νίκιτς, Παυλίδης, Πασάς, Κάσσος, Στεφάνοβιτς, Διαμαντόπουλος.

Στον πάγκο για τους “κίτρινους” οι Καντιμοίρης, Μαραγκός, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν, Λώττας, Νέτο, Καπνίδης και Ντάγκρας

Εκτός έμειναν οι Μιλούνοβιτς (ενοχλήσεις στο γόνατο) και Μπούρμπος (ενοχλήσεις στους κοιλιακούς).

H σύνθεση του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Χαντακιάς, Ροντρίγκες, Μίγας, Ρόχα, Μάρκος Πάουλο, Ντιέγκο Λόπεθ, Μάζουρετς, Κλέσιο Μπαουγκέ, Ντιάζ Τζορτζ, Βλαντ Μοράρ.

Τσενάμο, Βασιλούδης, Ενέα, Μαρινάκης, Ντάνι, Φάρλεξ, Μαρκόφσκι, Νταλακούρας και Τσοκάνης οι εναλλακτικές για τον Μάκη Χάβο

Μελιτζανίδης, Καραγκιζόπουλος, Παρισίου και Βρέζας η διαιτητική τριάδα.