Ο Οκάρο πάνω στον Λεμπρόν και… διπλό οι Χιτ στο Κλίβελαντ! (video)

Οι Χιτ είχαν κερδίσει πριν λίγες μέρες τους Καβαλίερς με 28 πόντους διαφορά στο Μαϊάμι, εκμεταλλευόμενοι την απουσία των Τζέιμς – Ίρβινγκ. Χθες τους κέρδισαν στο Κλίβελαντ με αυτούς μέσα και τον Οκάρο να έχει και πάλι πολύ καλή απόδοση!

Οι Χιτ πήραν τη νίκη με 106-98, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Ντίον Γουέιτερς (29π.), Γκόραν Ντράγκιτς (21π.) και Γουέιν Έλινγκτον (18π.).

Ο Οκάρο Γουάιτ αγωνίστηκε 22 λεπτά, τα περισσότερα στο δεύτερο ημίχρονο και μπορεί να ήταν άστοχος (2π. με 1/6 σουτ), όμως είχε 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κόψιμο, ενώ έπαιξε πολύ ώρα άμυνα πάνω στον Λεμπρόν Τζέιμς.

Οι Χιτ είχαν ρεκόρ 11-30 χωρίς τον Γουάιτ. Από τη στιγμή που μπήκε στην ομάδα τους ο πρώην παίκτης του Άρη έχουν ρεκόρ 19-4. Συνολικά βρίσκονται στο 30-34 και απέχουν μια νίκη από το να μπουν στην οχτάδα που οδηγεί στα πλέι οφ.

Ο Έρικ Σπόελστρα χρησιμοποίησε πολύ ώρα τον Γουάιτ πάνω στον Τζέιμς και είπε στον περσινό φόργουορντ του Άρη: “Πρέπει να παίξεις τον καλύτερο παίκτη στον πλανήτη… Κανόνισε!”.