Αγγλία: «Καθάρισε» για την Λίβερπουλ ο Σαλάχ, φιλί ζωής για Γουέστ Χαμ

Παρότι αγχώθηκε στο ξεκίνημα από την Γουότφορντ, η Λίβερπουλ δεν «μάσησε» και με σκόρερ τον Σαλάχ πήρε ακόμη ένα τρίποντο στο πρωτάθλημα (2-0).

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Παράταση… ζωής στον πάγκο της Γουέστ Χαμ πήρε ο Μανουέλ Πελεγκρίνι. Τα «σφυριά» πήραν τη μεγάλη νίκη στην έδρα της Σαουθάμπτον με 1-0 και ο Χιλιανός παραμένει μέχρι νεωτέρας.

ελικός για το μέλλον του στη Γουέστ Χαμ ήταν το ματς κόντρα στη Σαουθάμπτον για τον Μανουέλ Πελεγκρίνι και τα «σφυριά» κατάφεραν περάσουν αλώβητοι από το «St. Mary’s».

Πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Αλέ, που στο 37′ πέτυχε το γκολ με το οποίο έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και τελικά αποδείχθηκε νικητήριο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Σαουθάμπτον πίεσε για την ισοφάριση, είχε δοκάρι στο 70′ με τον Ινγκς ενώ είδε και το VAR να μην της μετράει ένα γκολ και επέστρεψε στη ζώνη του υποβιβασμού.