Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ 1-1: O Λαλάνα κράτησε το αήττητο των ρεντς

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο Ολντ Τράφορντ με τα γκολ των Ράσφορντ στο 36′ και Λαλάνα στο 85′, με την ομάδα του Κλοπ να έχει την πρώτη της απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα αλλά να είναι στο +6 από την Μάντσεστερ Σίτι.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Ματς όχι τρομερής ποιότητας αλλά αδιαμφισβήτητα για γερά νεύρα έλαβε χώρα την Κυριακή στο “Ολντ Τράφορντ” για την 9η αγωνιστική της Premier League, με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να προηγείται με τον Ράσφορντ στο 36′ και την Λίβερπουλ να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου, με τον Λαλάνα.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Γιουνάιτεντ διατήρησε για έκτη σερί σεζόν απόρθητη την έδρα της απέναντι στην Λίβερπουλ καθώς έχει απολογισμό 3 νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες μετά το 2014 ενώ στον αντίποδα η ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ είχε την πρώτη της απώλεια βαθμών στη φετινή Premier League μετά από οκτώ νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές αλλά και 17 διαδοχικές νίκες συνολικά.