Σημαντικά διπλά πέτυχαν οι Μπάγερν Μονάχου και Πόρτο στα πρωταθλήματα των χωρών τους.
Η Πόρτο για την 7η αγωνιστική στην Πορτογαλία κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 τη Ζιλ Βιθέντε χάρη σε γκολ του Σέρτζιο Ολιβέιρα στο 89’, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς, έναν πίσω από την πρωτοπόρο Μπενφίκα. Νωρίτερα το 1-0 για την Πόρτο έγραψε ο Ταρεμί με γκολ λίγο κάτω από το κέντρο!
Στη Γερμανία η Μπάγερν κέρδισε 3-1 στην έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ και παρέμεινε στην πρώτη θέση με 16 βαθμούς σε έξι παιχνίδια.
![](https://www.pressaris.gr/wp-content/uploads/2020/02/logo2020.png)