Γκολ Ματέο Γκαρσία με θέα το Τσάμπιονς λιγκ στο ντεμπούτο του (video)

Ο Ματέο Γκαρσία στο πρώτο του επίσημο παιχνίδι μετά τον Άρη, αγωνίστηκε βασικός με τον Ερυθρό Αστέρα πετυχαίνοντας μάλιστα και γκολ με… θέα τους ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ.

Ακολούθησε το PRESSARIS και στο Instagram, για ακόμα πιο άμεση ενημέρωση στα θέματα του Άρη!

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς ξεκίνησε τον Αργεντινό επιθετικό στην βασική ενδεκάδα της Σερβικής ομάδας, μέσα στην Βέρνη κόντρα στην Γιουνγκ Μπόις στο πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς λιγκ και στο 46′ με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε προβάδισμα στην νέα του ομάδα (1-2). Είχαν προηγηθεί οι γηπεδούχοι στο 7′ με τον Ασάλε, ενώ ισοφάρισαν οι Σέρβοι στο 18′ με τον Ντέγκενεκ.

Ο Γκαρσία αντικαταστάθηκε στο 55′ από τον Γιάντερ. Η Γιουνγκ Μπόις ισοφάρισε στο 76′ με πέναλτι του Γκιγιόμ με το 2-2 να είναι και το τελικό σκορ.

Στα άλλα σημερινά ματς για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς λιγκ:

Ολυμπιακός-Κράσνονταρ: 4-0.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Ρόζενμποργκ: 2-0.

«Καθαρό» σκορ από το πρώτο ημίχρονο κιόλας πήρε απέναντι στη Ρόζενμποργκ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, υποτάσσοντάς τη με 2-0. Ο Πέτκοβιτς με πέναλτι άνοιξε το σκορ το 8′, ενώ ο Όρσιτς στο 28ο λεπτό με «βολίδα» από το σημείο το πέναλτι έκαναν τη διαφορά για την κροατική ομάδα.