Λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι Άρης-ΠΑΟΚ (20:00 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης μόνο για την… πάρτη του, τον κόσμο, την ιστορία και το DNA του κόντρα στον ΠΑΟΚ σήμερα (20:00, PRESSARIS LIVE) στο Κλεάνθης Βικελίδης στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ!!

5 λεπτά καθυστερήσεις

• 89′ Ο Μάνου Γκαρθία δέχτηκε κίτρινη κάρτα
  • 86’Τριπλή αλλαγή για τον Άρη με τους Φετφατζίδη, Ανσαριφάρντ και Φεράρι να μπαίνουν στο ματς
  • 81′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγαινει ο Κωνσταντέλιας και μπαίνει ο Νάσμπεργκ
  • 78′ Με 10 ο ΠΑΟΚ, κόκκινη στον Μιχαηλίδη. Ο παίκτης του ΠΑΟΚ έκανε σκληρό φάουλ στον Μορόν και αντίκρυσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα
  • 77′ Κίτρινη στον Κωνσταντέλια
  • Φαλτσαριστό πλασέ του Σαμόρα από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.
  • 72′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σαμορα στη θέση του Σαβέριο
  • 71′ Καλή στιγμή για τον Άρη με τον Σουλεϊμάνοφ να κάνει το φάουλ και τον Φαμπιάνο με σουτ να στέλνει τη μπάλα άουτ
  • 70΄Κίτρινη στον Κετζιόρα
  • 66′ Αλλαγή και για τον Αρη. Εξω ο Βερστράτε, μέσα ο Μάνου Γκαρθία.
  • Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, μέσα ο Σαμάτα έξω ο Μπράντον Τόμας. Έξω και ο Τάισον μέσα ο Ντεσπότοφ
  • 62 ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 1-2 με τον Τάισον.  Ο Κωνσταντέλιας βρήκε τον Τόμας, αυτός γύρισε στον Τάισον με τον Βραζιλιάνο με ωραίο σουτ να κάνει το 1-2
  • 61′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, κανένα πρόβλημα για τον Μοντόγια που έδιωξε με ευκολία.

Στο μεταξύ ο Μπερνάρ στην Λεωφόρο κάνει το 2-0 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Ολυμπιακό

• 54′ Κίτρινη στον Βερστράτε
  • Ο Άρης βγάζει τρομερή ενέργεια μετά το γκολ σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ ο οποίος δείχνει δυσκολίας στη διαχείριση της κατάστασης.
  • 52′ Κόρνερ για τον Άρη
  • Γέμισμα από τα δεξιά του Οντουμπάτζιο, ο Μορόν γύρισε το σώμα του, έκανε ένα ασύλληπτο σουτ με τη μία στην κίνηση και έστειλε την μπάλα στην γωνία της εστίας του Κοτάρσκι.

47′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 ο ΑΡΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΡΕΝ ΜΟΡΟΝ. ΤΙ ΕΒΑΛΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εναρξη β ημιχρόνου

• Χωρίς αλλαγές για καποια απ τις δύο ομάδες.
  • Επιστρέψαμε για το β μέρος. Να δούμε αν θα υπάρχουν αλλαγές

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

• 45+4′ Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτέλεση φάουλ προς την περιοχή, ο Μορόν πήρε την κεφαλιά προς το πίσω, ο Σουλεϊμάνοφ βρήκε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, όμως αστόχησε.
  • 3 λεπτά καθυστερήσεων
  • 44΄Μεγάλη ευκαιρία με τον Άρη. Μετά από ωραία ατομική προσπάθεια ο Σουλεϊμάνοφ συνέκλινε αλλά το σουτ του πέρασε δίπλα απ το δοκάρι του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ.
  • 41′ Σουτ του Μοντόγια έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Κοτάρσκι
  • 39′ Κιτρινη κάρτα στον Μοντόγια
  • 37’Μικρή ένταση στο «Βικελίδης» ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων χωρίς ευτυχώς να συνεχιστεί
  • 31′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Τόμας που κάνει το 0-1. Ο Μορόν έκανε λάθος στο χώρο του κέντρου, ο Ζίβκοβιτς του έκλεψε τη μπάλα, τροφοδότησε τον Τόμας, ο οποίος πάτησε στην περιοχή και πλάσαρε με το αριστερό τον Κουέστα για το 0-1.
  • Μισή ώρα στο ματς, το 0-0 παραμένει χωρίς φάση στο παιχνίδι
  • 24′ Ο Φαμπιάνο έψαξε τον Μορόν που έπεσε στον έδαφος από τον Σάστρε και ο Άρης ζητάει πέναλτι. Ελέγχθηκε από το VAR η φάση και συνεχίζεται το ματς

Στο ένα από τα άλλα δύο παιχνίδια η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ στο 20′ απέναντι στη Λαμία με τον Λιούμπισιτς

• Δεκαπέντε λεπτά αγώνα και πέρα από 3-4 τάκλιν, σπρωξίματα και νεύρα δεν έχουμε δει τίποτε άλλο. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο του αγώνα, ο Άρης ξεκάθαρα θέλει να παίξει πίσω από την μπάλα και να βγει σε αντεπιθέσεις και όλα μηδέν.
  • 11′ Ο Ζουλ με τρομερό τάκλιν έκοψε τον Ζίβκοβιτς που έκλεψε την μπάλα και προσπάθησε να μπει στην περιοχή. Ο Ζουλ γύρισε στον κόσμο και ζήτησε περισσότερη φωνή
  • 10 λεπτά στην αναμέτρηση το 0-0 παραμένει χωρίς να έχουμε δει κάτι το ιδιαίτερο, εκτός απο πάθος και ένταση
  • 4′ Σέντρα σουτ του Κωνσταντέλια, στο πουθενά η μπάλα, κανένα πρόβλημα για τους αμυντικούς του Άρη
  • 1΄Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Νταρίντα.

ΣΕΝΤΡΑ!!

• Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες. Όλα έτοιμα για τη σέντρα!
  • Στον πάγκο του Άρη είναι οι: Χουτεσιώτης, Σαμόρα, Ντουκουρέ, Γκαρθία, Φετφατζίδης, Φεράρι, Ρόουζ, Βέλεθ, Ανσαριφάρντ.
  • Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ότο, Νάσμπεργκ, Οζντόεφ, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

Διαιτητής: Γκρίνφελντ Όρελ (Ισραήλ)

Βοηθοί: Χασάν Ρόι (Ισραήλ), Ιαρκόνι Ιντάν (Ισραήλ)

VAR: Μπαρ Ντάνιελ (Ισραήλ)

AVAR: Ψαρρής Κωνσταντίνος (Ζακύνθου)

Τέταρτος: Παπαδόπουλος Ιωάννης (Μακεδονίας)

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Βερστράτε, Ζουλ, Σουλεϊμάνοφ, Νταρίντα, Σαβέριο, Μορόν.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Α. Ζίβκοβιτς, Τόμας.

• Πρόκειται για ένα σπουδαίο ντέρμπι Θεσσαλονίκης, με τις δύο ομάδες να θέλουν το τρίποντο, αλλά για διαφορετικό λόγο. Ο Άρης από τη μία θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα με σκοπό να κόψει το πρωτάθλημα από τον συμπολίτη και ταυτόχρονα να πάει στον επερχόμενο τελικό Κυπέλλου με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.
  • Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ χρειάζεται μόνο τη νίκη με στόχο να κατακτήσει το πρωτάθλημα για τη σεζόν 2023-24. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, η ΑΕΚ την ίδια ώρα θα κάνει το καθήκον της κόντρα στη Λαμία και θα περιμένει ένα… δώρο από το σύνολο του Άκη Μάντζιου.

Καλησπέρα σας! Μαζι θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ.