Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με την Άλκμααρ (19:30 PRESSARIS LIVE)

Πρώτο φιλικό… προσαρμογής του Άρη με ελλείψεις κόντρα στην Άλκμααρ σήμερα (19:30, PRESSARIS LIVE) στο «Complex VV Dirkshorn», έξω από το Ρότερνταμ της Ολλανδίας.

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΑΡΗΣ-ΑΛΚΜΑΑΡ: 1-2

ΛΗΞΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

• 90′ Αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Μοντόγια
  • Κίτρινη στον Μορόν.
  • 89΄ Δοκάρι για την Άλκμααρ
  • 83′ Σουτ του Μοντόγια, λίγο άουτ η μπάλα
  • 75′ Ο Μορόν στη θέση του Σαμόρα.
  • 72′ Νέα επέμβαση του Βιρτζίνια, στο κοντινό σουτ του Παναγίδη.
  • 72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Μία… ανάσα από το 2-2 αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ έβγαλε με δυσκολία την κεφαλιά του Πάβιτσιτς.
  • 70′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πάβισιτς στη θέση του Ζουλ.
  • 67’ΓΚΟΛ για την Αλκμααρ που κάνει το 2-1. Ο Πενέτρα πήρε την κεφαλιά, μετά την εκτέλεση του φάουλ από τον Μπάζοερ, για να νικήσει τον Κουέστα για το 2-1.
  • 66 Καλή στιγμή για την Άλκμααρ όμως οι αμυντικοί του Άρη απομάκρυναν
  • Κίτρινη και στον Μπαζόερ
  • 62′ Αλλαγή για την Άλκμααρ και είναι στην θέση του τερματοφύλακα. Μέσα ο Ντιν στη θέση του Βέρχουλστ
  • 60′ Μία ώρα στην αναμέτρηση το 1-1 παραμένει
  • 57′ Αλλαγή για την Άλκμααρ. Μέσα ο Μαϊκούμα στη θέση του Μπέλιτς.
  • 55′ Σαβέριο, Μάνου Γκαρθία, Βέλεθ, Φετφατζίδης εκτός. Σουλεϊμάνοφ, Ρόουζ, Παναγίδης, Πάρντο μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
  • 53′ Γρήγορη επίθεση ο Αρης και απειλή μετά από σουτ του Μάνου Γκαρθία αλλά η μπάλα θα φύγει άουτ

50′ Κίτρινη στον Κάσιους

• Προσωρινή διακοπή στο φιλικό μετά από τραυματισμό του Μάνου Γκαρθία

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ 2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

• 1 λεπτό καθυστέρησης
  • 42′ Αλλαγή για την Άλκμααρ, μέσα ο Μπόργκαρντ στη θέση του τραυματία Σούτεν.
  • Πλησιάζουμε στο 40′, στο 1-1 το σκορ.
  • Ο Μοντόγια έκλεψε την μπάλα στην μεσαία γραμμή, γυρίζοντας την στον Σαμόρα, ο οποίος νίκησε από κοντά τον Βέρχουλστ για το 1-1
  • 28′ ΓΚΟΛΛΛΛ ισοφαρίζει ο Άρης σε 1-1 με τον Σαμόρα.
  • 25′ Κοντά στο 2-0 η Αλκμααρ. Με δυσκολία έβγαλε χαμηλά τη μπάλα ο Κουέστα
  • 21′ Γκολ για την Άλκμααρ, με τον Μπουρμέστερ.
  • 14′ Δύσκολη επέμβαση του Βέρχουλστ, στο δυνατό σουτ του Σαμόρα, μετά από αντεπίθεση του Άρη.
  • Καλή στιγμή στο 12′ με τον Φετφατζίδη. Ο Έλληνας εξτρέμ βρέθηκε σε καλή θέση εκτός περιοχής, με το σουτ το οποίο επιχείρησε να φεύγει μόλις λίγα μέτρα άουτ.
  • Το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δύο ομάδες
  • 8′ Μακρινό και άστοχο σουτ του Μπάζοερ, η μπάλα κατέληξε άουτ.
  • Εκτελέστηκε από τον Σαβέριο, αλλά ο τερματοφύλακας της Αλκμααρ απέκρουσε τη μπάλα
  • 4′ Πέναλτι για τον Άρη. Για μαρκάρισμα του Πενέτρα στον Σαμόρα.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

• Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
  • Υπάρχει και μεταγραφική εξέλιξη πριν απο τη σέντρα της φιλικής αναμέτρησης, καθώς οι κιτρινόμαυροι εδωσαν τα χέρια με τον δεξιό οπισθοφύλακα Ούγκο Μάγιο γνωστό από την μακρά θητεία του στη Θέλτα.

-Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Βέλεθ, Μπράμπετς, Φατόρε, Φεράρι, Ζουλ, Μοντόγια, Γκαρθία, Φετφατζίδης, Σαβέριο και Σαμόρα

• Αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι που θα δώσουν οι κιτρινόμαυροι στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους.
  • Καλησπέρα σας και καλή αγωνιστική σεζόν. Παρέα θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και την Άλκμααρ.

Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με την FK CSKA 1948

Την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τον Άρη της σεζόν 2023-2024 θα έχουν σήμερα το απόγευμα (18:30 – PRESSARIS LIVE) οι φίλαθλοι που θα βρεθούν στο γήπεδο της Ευκαρπίας. Οι κιτρινόμαυροι φιλοξενούν την FK CSKA 1948 με τον Τόλη Τερζή να καταστρώνει τα πλάνα του, έχοντας τη δυνατότητα να παρουσιάσει την πορεία της δουλειάς που γίνεται από τα μέσα του Ιουνίου.

Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με την Μπότεφ στη μνήμη του Τόσκο

Νέο φιλικό τεστ δίνει ο Άρης σήμερα κόντρα στην Μπότεφ στη Φιλιππούλη στη μνήμη του αδικοχαμένου Τόσκο. (20:00 – PRESSARIS LIVE).

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.