Με Ναμπί ο ΟΦΗ κέρδισε 3-0 τον Παναιτωλικό

Με δύο φάουλ του Ναμπί κι ένα γκολ του Βουό ο ΟΦΗ κέρδισε 3-0 τον Παναιτωλικό που έχασε πέναλτι με τον Μοράρ στο 38’ και έμεινε λανθασμένα με 10 παίκτες από το 70’, με την κόκκινη του Κυριακίδη.

Ο Ναμπί ήταν μέσα σε όλες τις επικίνδυνες φάσεις των Κρητικών ενώ σκόραρε με απευθείας εκτελέσεις φάουλ στο 26ο και στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Για να έρθει ο Βουό έξι λεπτά πριν τη λήξη και να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα ενώ στην ίδια φάση ο Κουτσιανικούλης είχε δοκάρι.

Η ομάδα του Αγρινίου δικαιούται πάντως να φωνάζει για τη λάθος υπόδειξη του διαιτητή Κοτσάνη, από την οποία αφενός έμεινε με παίκτη λιγότερο, στο 70’, μετά την κόκκινη κάρτα που είδε ο Κυριακίδης, αφετέρου ήταν και η… αιτία για το 2-0. Ενώ είχε και το χαμένο πέναλτι του Μοράρ στο 38ο λεπτό, με το οποίο αν είχε ισοφαρίσει, ενδεχομένως να υπήρχε κι άλλη εξέλιξη στο ματς…