Quantcast

Με… φόρα ο Άρης στο ντέρμπι της 2ης θέσης στο πόλο!

Με… φόρα ο Άρης στο ντέρμπι της 2ης θέσης στο πόλο! Αναμφίβολα το πιο σημαντικό παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής που κλείνει τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Α2 Υδατοσφαίρισης των Ανδρών είναι το ντέρμπι της δεύτερης θέσης ανάμεσα σε Νηρέα Γέρακα και Άρη Θεσσαλονίκης που ισοβαθμούν με 15 βαθμούς στο Β’ Όμιλο.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Η ομάδα του Κώστα Σπηλιόπουλου προέρχεται από την πρώτη της ήττα από τον Πανιώνιο με 9-2, ενώ από την πλευρά τους οι κιτρινόμαυροι «τρέχουν» ένα εντυπωσιακό σερί 5 συνεχόμενων νικών.

Ο σημερινός αγώνας θα ξεκινήσει στις 17:30 στο Δημοτικό κολυμβητήριο Γέρακα.

Αναλυτικά:

Α’ Όμιλος

Σάββατο, 9/2

16.00 ΝΟ Ρεθύμνου – Παναθηναϊκός

Εθνικό Κολυμβητήριο Ηρακλείου

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Δασκαλοπούλου

17.00 Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης

Δημοτικό Κολυμβητήριο Ιλίσιο

Διαιτητές: Σπανούδης, Κατσώνης

18.00 ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Στεφανάκης

Κυριακή 10/2

17.30 ΑΟΝΣ Μίλων – ΟΦΗ

Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

Διαιτητές: Βόσικας, Κόκκινος

Βαθμολογία (6 αγώνες)

  1. Παναθηναϊκός 18 (84-29)
  2. Ηλυσιακός 13 (56-46)
  3. ΑΕ Χαϊδαρίου 11 (54-46)
  4. ΑΟΝΣ Μίλων 9 (51-56)
  5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7 (42-60)
  6. ΓΣ Ηλιούπολης 7 (51-53)
  7. ΟΦΗ 2 (41-65)
  8. ΝΟ Ρεθύμνου 1 (42-66)

Επόμενη αγωνιστική (23-24/2):

(23/2 ) ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης

(23/ 2) Ηλυσιακός – ΝΟ Ρεθύμνου

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

ΑΟΝΣ Μίλων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ Όμιλος

Σάββατο 9/2

17.30 Νηρέας Γέρακα – Άρης Θεσσαλονίκης

Δημοτικό Κολυμβητήριο Γέρακα

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπουδραμής

Κυριακή 10/2

13.00 ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος

Κολυμβητήριο «Ολυμπιονίκης, Αντώνης Πεπανός»

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Κραβαρίτης

14.00 ΝΟ Λάρισας – ΠΑΣ Φοίβος

Εθνικό Κολυμβητήριο Λάρισας

Διαιτητές: Κυράνης Κ., Σπυρόπουλος

14.00 ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών

Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου

Διαιτητές: Σπανούδης, Χατζηγούλας

Βαθμολογία (6 αγώνες)

  1. Πανιώνιος 18 (74-25)
  2. Νηρέας Γέρακα 15 (61-37)
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 15 (61-47)
  4. ΝΟ Πατρών 9 (50-41)
  5. ΝΕ Πατρών 5 (52-49)
  6. ΝΟ Λάρισας 4 (41-45)
  7. ΟΥΚ Βόλου 4 (39-70)
  8. ΠΑΣ Φοίβος 0 (30-94)

Επόμενη αγωνιστική (23-24/2):

(23/2) Νηρέας Γέρακα – ΠΑΣ Φοίβος

Πανιώνιος – Άρης Θεσσαλονίκης

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Πατρών

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών

To Top