Αρνητική εξέλιξη για την ΚΑΕ Άρης καθώς η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού δεν της χορήγησε πιστοποιητικό συμμετοχής.
Παρά το ότι πριν λίγες μέρες ο ΕΣΑΚΕ είχε δώσει έγκριση για τη συμμετοχή της ομάδας στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Basket League, ωστόσο η Επιτροπή Επαγγελματικού αθλητισμού έβαλε «στοπ», με τη μη χορήγηση πιστοποιητικού συμμετοχής, κάτι που αφορά πιθανότατα την εγγυητική επιστολή.
![](https://www.pressaris.gr/wp-content/uploads/2020/02/logo2020.png)