Ο Πέτρος Κωνσταντινούδης συνέχισε με νίκη την παρουσία του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Παμπαίδων, το οποίο διεξάγεται στο Ερζερούμ της Τουρκίας.
Ο πρωταθλητής του Αρη νίκησε τον πρωταθλητή της Αρμενίας, Έρικ Απεριάν και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Παράλληλα, εξασφάλισε ένα μετάλλιο και επόμενος στόχος του είναι η πρόκριση στον τελικό και η διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου στα 42 κιλά.
![](https://www.pressaris.gr/wp-content/uploads/2020/02/logo2020.png)