O Έλληνας διαιτητής ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση της Πορτογαλίας με αντίπαλο την Σλοβακία για τα προκριματικά του Euro 2024.
Για ακόμα μια φορά ο Τάσος Σιδηρόπουλος είναι ανάμεσα στους ορισμούς της UEFA για ένα διεθνή αγώνα. Ο έμπειρος Έλληνας διαιτητής θα διευθύνει την αναμέτρηση της Πορτογαλίας με αντίπαλο τη Σλοβακία στο «Ντραγκάο» την ερχόμενη Παρασκευή (13/10). το πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του δέκατου ομίλου των προκριματικών του Euro 2024.
Βοηθοί του Σιδηρόπουλου θα είναι οι Πολυχρόνης Κωσταράς και Λάζαρος Δημητριάδης, και 4ος διαιτητής ο Γιάννης Παπαδόπουλος.
![](https://www.pressaris.gr/wp-content/uploads/2020/02/logo2020.png)