Ο Τζον Τέξτορ το επιβεβαίωσε κατηγορηματικά: ο Λοράν Μπλαν θα είναι ο προπονητής της Ολιμπίκ Λιόν (και) την επόμενη αγωνιστική περίοδο.
«Ναι, δεν αλλάζω εύκολα προπονητές. Ήμουν ξεκάθαρος. (…) Θέλουμε να του δώσουμε περισσότερους πόρους για την επόμενη σεζόν», δήλωσε ο Αμερικανός πρόεδρος σε συνέντευξή του στη γαλλική εφημερίδα Équipe.
Ο αξιωματούχος των «Λιονέ» ανακοίνωσε επίσης τον μελλοντικό διορισμό ενός Γάλλου διευθυντή στο τμήμα σκάουτινγκ αλλά διευκρίνισε ότι δεν είναι σίγουρος για τον διορισμό αθλητικού διευθυντή στη Λιόν.
Επίσης, ο Τζον Τέξτορ αποκάλυψε μια αλλαγή θέσης για τον Μπρούνο Σεϊρού, νυν επικεφαλής του τμήματος σκάουτινγκ, ο οποίος θα αποχωρήσει από το τμήμα ποδοσφαίρου της Λιόν αλλά θα παραμείνει στον όμιλο Eagle Football.
![](https://www.pressaris.gr/wp-content/uploads/2020/02/logo2020.png)