Το… παρελθόν του Άρη με Τζοβάρα: Το ανύπαρκτο πέναλτι και τo ντέρμπι του πρώτου γύρου (videos)

Ο Γιώργος Τζοβάρας από την Φθιώτιδα έχει οριστεί από την ΚΕΔ για το σημερινό ντέρμπι, ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό στο “Γ. Καραϊσκάκης”.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Ο ορισμός του “ξύπνησε” άσχημες μνήμες στον Άρη, καθώς το παρελθόν του με τους “κιτρινόμαυρους” δεν είναι καθόλου καλό…

Αρχικά, ήταν ο ρέφερι του Άρης-Ολυμπιακός στο “Κλεάνθης Βικελίδης” στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος. Έπαιξε ξεκάθαρα Ολυμπιακό στο συγκεκριμένο ματς, είχε εκνευρίσει με τις αποφάσεις του τους παίκτες του Άρη, ενώ έφτασε στο σημείο να βλέπει και να ξαναβλέπει στο VAR ένα οφθαλμοφανές γκολ του Σουντανί με το χέρι! Νωρίτερα, δεν είδε χτύπημα του Σεμέντο στο πρόσωπο του Ματίγια.

Την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο, ήταν διαιτητής σε δύο ματς του Άρη. Με Λάρισα όπου οι “κιτρινόμαυροι” κέρδισαν με 2-0 στο “Καυτανζόγλειο” και κόντρα στον Παναθηναϊκό, όπου “ανακάλυψε” πέναλτι του Σιώπη πάνω στον Μπουζούκη στις καθυστερήσεις του αγώνα, ενώ στο ξεκίνημα του αγώνα δεν απέβαλλε τον Μακέντα για χτύπημα πανω στον Βέλεθ στο 18΄…