Εκτός ρυθμού ο Άρης, ήττα (73-75) από τον ΚΑΟΔ

Την ήττα γνώρισε ο Άρης στο φιλικό με τον ΚΑΟΔ στο Αλεξάνδρειο, με σκορ 73-75, πληρώνοντας το άσχημο ξεκίνημά του. Οι κίτρινοι ήταν φανερά εκτός ρυθμού από το ρεπό και την διακοπή, αλλά ακριβώς γι’ αυτό το λόγο γίνονται τέτοιοι αγώνες.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη βρέθηκε να χάνει και με 16 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο (18-34), ισορρόπησε στην τρίτη περίοδο με πρωταγωνιστή τον Αντεγκμπόγιε, όμως ο ΚΑΟΔ πήρε τη νίκη στο τέλος χάρη σε τρίποντα των Τσαλδάρη και Σπυριδωνίδη, που μετέτρεψαν το 65-66 σε 65-72.

Τα δεκάλεπτα: 12-21, 29-37, 55-56, 73-75.

ΑΡΗΣ: Πάσαλιτς 8 (2), Ριντ 5 (1), Τόμας 9 (2), Πουλιανίτης, Χαρίσης 2, Καραθανάσης 2, Βεζένκοφ 8 (2), Νέιμικ 13, Μούρτος 8, Σίμτσακ 3, Αντεγκμπόγιε 15 (2).

ΚΑΟΔ: Σλαφτσάκης 11 (1), Τσαλδάρης 12 (2), Τρότερ 4 (1), Χάρις 5, Γεωργάκης, Όντομ 11 (2), Σπυριδωνίδης 8 (2), Μισέλ 2, Ζάρας 11 (2), Λο 2, Χρυσικόπουλος 3, Παπαμακάριος 6 (2).