Ντεμπούτο Φετφατζίδη στην ήττα της ΣΠΑΛ (2-1) από την Κάλιαρι (video)

Ντεμπούτο με τη φανέλα της ΣΠΑΛ έκανε ο Γιάννης Φετζατζίδης στην ήττα της ΣΠΑΛ από την Κάλιαρι με 2-1.

Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι κατάφερε να λυγίσει αυτή του Ντανιέλε Ντε Ρόσι, η οποία βρίσκεται πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, με το παιχνίδι να έχει μπόλικο… ελληνικό ενδιαφέρον.

Διότι στο 15ο λεπτό ο Κουρφαλίδης με εκτέλεση φάουλ «έφτιαξε» το 1-0 που πέτυχε ο Αλτάρε για λογαριασμό των γηπεδούχων. Ο Τσέλια στο 42’ ισοφάρισε για να έρθει ο Λαπαντούλα στο 76’ και να δώσει εκ νέου προβάδισμα για την Κάλιαρι.

Τρία λεπτά μετά ο Κουρφαλίδης αποχώρησε από το ματς δίνοντας τη θέση του στον Ρογκ, ο οποίος έχει… παραγκωνιστεί λόγω των εξαιρετικών εμφανίσεων του νεαρού Έλληνα χαφ, ενώ στο 81ο λεπτό ο Ντε Ρόσι έριξε στο παιχνίδι τον Γιάννη Φετφατζίδη, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του με τη ΣΠΑΛ αλλά δεν κατάφερε να «σώσει» κάτι για την ομάδα του.