Πλήρωσε τα αμυντικά κενά ο Ατρόμητος, ηττήθηκε από τη Βαλένθια (videos)

Μπορεί ο Ατρόμητος να έδειξε σημάδια βελτίωσης σε σχέση με το πρώτο φιλικό επί ισπανικού εδάφους, ωστόσο πλήρωσε και πάλι τα αμυντικά του κενά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ηττηθεί με 3-0 από τη Βαλένθια.

Μόλις στο 13′ και μετά από μπέρδεμα στην άμυνα του Ατρομήτου, οι Ισπανοί έκλεψαν την μπάλα και ο Βαγιέχο άνοιξε το σκορ με πλασέ σε κενή εστία. Η Βαλένθια συνέχισε τον υψηλό ρυθμό της και με άπιαστο φαλτσαριστό σουτ του Χασόν Ρεμισέιρο έκανε το 2-0 στο 20’. Σκορ το οποίο ήταν αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ατρόμητος δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο. Κόντρα στην ροή του αγώνα και την καλή εικόνα της ομάδας του Άνχελ Λόπεθ, ο Γκέδες έπιασε ένα αριστερό «ξερό» σουτ και στο 69’ έγραψε το 3-0, ενώ στο 79’, ο Φραν Πέρεθ αν και βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μανδά αστόχησε από πλεονεκτική θέση.