LIVE: Κιλκισιακός – Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ) (photos)

Στο γήπεδο του Κιλκίς ο Άρης αντιμετωπίζει σε λίγη ώρα τον τοπικό Κιλκισιακό σε έναν φιλικό αγώνα, όπου κυρίως ο Μάκης Κατσαβάκης θέλει να τσεκάρει την αγωνιστική κατάταση όσων παικτών δεν πήραν μέχρι σήμερα χρόνο συμμετοχής σε επίσημα και φιλικά. Το PRESSARIS είναι στο Κιλκίς και θα σας μεταφέρει λεπτομέρειες της φιλικής αναμέτρησης, καθώς και το… τρίτο ημίχρονο με όλο το ρεπορτάζ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90’+1′ Κεφαλιά του Αγγελούδη από κοντά μετά από σέντρα του Οικονομόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.

90′ Δυο αλλαγές. Ο Μπαντής αναγκαστική αλλαγή, μπήκε ο Περπερίδης. Νικολαϊδης αντί Σουλτανίδη στο παιχνίδι.

88′ Αλλαγή για τον Κιλκισιακό. Σερταρίδη αντί Κοτσαρή.

90′ Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις του φιλικού αγώνα.

88′ Νέα προσπάθεια του Άρη, ο οποίος αναζητεί το δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά με τον Αγγελούδη, αλλά το σουτ πέρασε έξω.

87′ Ο Αντωνιάδης σέρβιρε στον Οικονομόπουλο, αλλά το σουτ από καλή θέση πέρασε έξω.

86′ Ο Ιγνατίδης στο παιχνίδι για τον Άρη αντί του Τσουκάνη.

83′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία για γκολ του Κιλκισιακού, όταν από πολύ κοντά η κεφαλιά του Στεφανίδη πέρασε μόλις άουτ.

82′ Εξαιρετικό σουτ του Αγγελούδη, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι.

79′ Σουτ του Ταυταρίδη, με δύσκολη προσπάθεια διώχνει σε κόρνερ ο Μπαντής.

76′ Αλλαγή και για τον Κιλκισιακό. Ο Ζαμπουντίδης, αντί του Παπαδόπουλου.

74′ Αλλαγή για τον Άρη, ο Ταυταρίδης αντί του Ασλανίδη στο παιχνίδι.

Το παιχνίδι έφτασε στο 75′. Το σκορ παραμένει 1-1.

69′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο. Τετ α τετ βγήκε ο Ασλανίδης, αλλά πλάσαρε πάνω στο σώμα του Μπαντή, χάνοντας μοναδική ευκαιρία για γκολ!

66′ Νέα πολύ καλή προσπάθεια από τον Τσουκάνη, σουτ από 30 μέτρα άουτ.

65′ Αλλαγή για τον Κιλκισιακό. Ο Αποστολίδης αντί του Βασιλειάδη.

61′ Δυο νέες αλλαγές για τον Άρη. Παπαδόπουλος αντί Γκούσεβ, Ποζίδης αντί Ψυχογιού.

59′ Φάουλ του Τσουκάνη από τα δεξιά, ο Κοτσώνης πιάνει την κεφαλιά πάνω από τα δοκάρια του Μπαντή.

56′ Αλλαγή για τον Κιλκισιακό. Βγήκε ο σκόρερ, Ντουντούκης και μπήκε ο Κουραλίδης.

51′ Ωραία προσπάθεια του Ασλανίδη και σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

46′ Δυο αλλαγές για τον Άρη: Κοτσώνης και Γιώρης μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αντί των Καραγιάννη, Ρέινα.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΣΧΟΛΙΟ: Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο μισό του ημιχρόνου με τον Τσουκάνη να δημιουργεί, αλλά και να σκοράρει. Είχε ευκαιρίες, πέτυχε ένα γκολ και θα μπορούσε να σημειώσει τουλάχιστον ένα ακόμη. Στο τελευταίο 15λεπτο, ο Κιλκισιακός πήρε περισσότερες πρωτοβουλίες και κατάφερε να ισοφαρίσει με την εκπνοή από στημένη φάση.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ ΓΚΟΛ Με απευθείας χτύπημα φάουλ του Ντουντούκη ο Κιλκισιακός ισοφάρισε σε 1-1.

41′ Ευκαιρία για τον Κιλκισιακό με Βασιλειάδη περνάει ανεκμετάλλευτη.

30′ O Άρης προσπαθεί να πετύχει κι ένα δεύτερο γκολ.

25′ ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Τσουκάνη! Δυνατό σουτ του αριστερού μέσου μετά από πάσα του Κανούλα, ανήμπορος να αντιδράσει ο Μπαντής και 1-0 ο Άρης!

22′ Ακυρώνεται γκολ του Αγγελούδη ως οφσάιντ από εξαιρετική μπαλιά του Ρένια.

19′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Άρη, εκπληκτικό σουτ του Τσουκάνη, η μπάλα κόρνερ!

17′ Σουτ του Ρένια, μπλοκάρει ο Μπαντής.

16′ Νέο κόρνερ του Άρη, πάλι με τον Καραγιάννη, αποδέκτης ο Αγγελούδης, που δεν μπορεί να κάνει το 1-0 από πλεονεκτική θέση.

14′ Κόρνερ για τον Άρη με τον Καραγιάννη, κεφαλιά του Αγγελούδη, αλλά η μπάλα βρίσκει σε παίκτη του Κιλκισιακού και βγαίνει κόρνερ.

10′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, δεν έχει γίνει κάποια αξιόλογη φάση προς το παρόν.

3′ Ο Άρης απειλεί πρώτη φορά με σουτ έξω από την περιοχή.

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Κιλκίς και οι περισσότεροι από 100 οπαδοί του Άρη έχουν ήδη κάνει αισθητή την παρουσία τους!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ: Γκούσεφ, Ασλανίδης, Τσουκάνης, Γιανννίτσης, Αντωνιάδης, Ψυχογιός, Οικονομόπουλος, Καραγιάννης, Ρένια, Αγγελούδης, Κανούλας.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Ευθυμιάδης, Κοτσαρής, Ασημακίδης, Μαυροκεφαλίδης, Βασιλειάδης, Κεφαλίδης, Στεφανίδης, Σουλτανίδης, Ντουντούκης, Παπαδόπουλος.