PRESSARIS-LIVE: Άρης-Ορφέας Ελευθερούπολης 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου και ο Άρης υποδέχεται στο “Κλ. Βικελίδης” τον Ορφέα Ελευθερούπολης με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει σε τροχιά κορυφής.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο “Κλ. Βικελίδης απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

Τέλος της αναμέτρησης με τον Άρη να επικρατεί με 3-1 του Ορφέα Ελευθερούπολης

90+3΄Εκπληκτική προσπάθεια του Πόι, η μπαλα στο κάθετο δοκάρι του Κοσμίδη.

87΄ Ενα σουτ του Κερμενίδη δεν ανησύχησε ο Φυσέκης

84΄ Στη θέση του Ν΄Λουντούλου που εισέπραξε το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου ο Ντούνγκα.

82΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ορφέα. Ο Βακιρτζής στη θέση του Αϊβάζη

81΄Αλλαγή για τον Άρη. Ο Λιόνης στη θέση του Γκίνο

80΄ Κίτρινη στον Κεχαγιά για σκληρό μαρκάρισμα στον Σταυρόπουλο

79΄ Κεφαλιά του Αϊβάζη σε σέντρα του Κερμενίδη, σταθερά ο Φυσέκης μπλοκαρε την μπάλα

68΄ ΓΚΟΛ (3-1) για τον Άρη με τον Ν΄Λουντούλου! Ο Γάλλος έφερε την μπάλα στο δεξί και με φοβερό πλασέ στην άλλη γωνία του Κοσμίδη έγραψε το 3-1!

66΄ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Παπαδόπουλου ο Σταυρόπουλος

64΄ Αλλαγή για τον ΟρφέαΟ Ζουμπούλης στη θέση του Τριανταφυλλίδη

63΄ Και πάλι ο Καπνίδης θα ανατραπεί προ του Κοσμίδη, θα ζητήσει πέναλτι με τον Θεοδωρόπουλο να δίνει επιθετικό φάουλ

62΄Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Πόι από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι το πλασέ του Καπνίδη αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Κοσμίδη

61΄Ένα φάουλ σε καλή θέση για τους φιλοξενούμενους πέρασε ανεκμετάλλευτο

58΄Ατομική προσπάθεια του Παπαδόπουλου, το σουτ του μέσου των “κίτρινων” πέρασε αουτ

56΄Σουτ του Ν΄Λουντούλου η μπάλα αρκετά μέτρα αουτ

55΄Ωραία κάθετη πάσα του Σουνά σε θέση οφ σαιντ ο Παπαδόπουλος

52΄Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σουνάς στον Πόι, που άφησε για τον Ν΄Λουντούλου το σουτ του οποίου πέρασε λίγο πάνω από το οριζοντιο δοκάρι του Κοσμίδη

46΄ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για τον Ορφέα. Ο Βραμεντσάλης στη θέση του Σαβελίδη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Με τον Καπνίδη ο Άρης απάντησε στην ισοφάριση των φιλοξενούμενων και πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 2-1

45΄ Δυνατό σουτ του Σουνά εκτός περιοχής η μπάλα κόρνερ

38΄ ΓΚΟΛ (2-1) για τον Άρη! Φοβερή κεφαλιά του Καπνίδη σε σέντρα του Σουνά και ο Άρης παίρνει εκ νέου κεφάλι στο σκορ!

35΄ Κίτρινη στον Γκίνο για μαρκάρισμα στον Θεοδωρίδη

31΄Ζήτησε και πάλι πέναλτι ο Καπνίδης, με τον Θεοδωρόπουλο να μην υποδεικνύει κάποια παράβαση

30΄ Προσπάθησε για την άμεση απάντηση ο Άρης. Ο Ν΄Λουντούλου γύρισε την μπάλα στην μεγάλη περιοχή εκεί όπου δεν βρέθηκε κανείς παίκτης του Άρη

28΄Γκολ (1-1) για τον Ορφέα με τον Θοεδωρίδη. Σέντρα στην περιοχή του Άρη, ο Καπνίδης έχασε τον Θεοδωρίση που με κεφαλιά ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους

26΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη για το 2-0! Ένα-δύο του Πόι με τον Λιόλιο σε κόρνερ, ο αριστερός μπακ του Άρη σέντραρε, ο Κοσμίδης έκανε λάθος έξοδο με την κεφαλιά του Κανίδη να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Ορφέα. Στη συνέχεια ο Σαμαράς δεν μπόρεσε να πετύχει το 2-0

25΄ Ακόμα μία ευκαιρία για τον Άρη. Φάουλ του Σουνά, ωραία προβολή του Σαμαρά, η μπάλα στην αγκαλιά του Κοσμίδη

23΄Διαγώνιο συρτό σουτ του Καπνίδη από τα αριστερά, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κοσμίδης

13΄ Ζήτησε πέναλτι ο Καπνίδης, παίζεται από τον διαιτητή

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Άρη, που απείλησε ξανά με τον Λιόλιο να σεντράρει και τον Πόι από το ύψος του πέναλτι να μην πιάνει όπως θέλει την κεφαλιά

3΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη! Σέντρα του Ν΄Λουντούλου από το αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Πόι κατέβασε και με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Άρη!

Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη του Άρη! Ο Σαμαράς βρήκε τον Πόι, ο Αργεντινος έκανε την παράλληλη σέντρα, απομάκρυναν σε κόρνερ οι αμυντικοί του Ορφέα