Άρη μπορείς, μπορείς να προκριθείς! Όλοι σήμερα (19.00) στο Παλέ!

Ο Άρης δίνει σήμερα το απόγευμα (19.00) στο Αλεξάνδρειο την πιο κρίσιμη ευρωπαϊκή του μάχη, φλερτάροντας με την πρόκριση στους “16” του Τσάλεντζ Καπ. Αντίπαλός του η Κομουνάλνικ από τη Λευκορωσία. Ο Άρης χρειάζεται τη νίκη με οποιοδήποτε σκορ, για να στείλει την σειρά στο “χρυσό σετ” και να διεκδικήσει εκεί την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Στον πρώτο αγώνα στο Γκρόντνο της Λευκορωσίας πριν μια βδομάδα, οι κίτρινοι είχαν χάσει με 3-1 σετ. Ο Άρης είναι πιο έμπειρη και τεχνική ομάδα, οι Λευκορώσοι ωστόσο είναι μια ψηλή ομάδα, με πολύ καλό παιχνίδι στο φιλέ και εκεί πρέπει να εστιάσει την προσοχή της η ομάδα του Γιώργου Γιάτση.

Ο ΑΣ Άρης προέβη και πάλι σε κάλεσμα μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα του: “Ο ΑΣ Άρης καλεί τους φιλάθλους της ομάδας να βρεθούν αύριο στις 19:00 στο Αλεξάνδρειο, για να βοηθήσουν τους παίκτες της ανδρικής ομάδας βόλεϊ στον επαναληπτικό αγώνα με την Κομουνάλικ Γκρόντνο για τη φάση των «32» του Τσάλεντζ Καπ. Το εισιτήριο κοστίζει 5 ευρώ και η παρουσία όλου του κόσμου του Άρη είναι απαραίτητη”.