Ήττα στη Βόννη για την ΑΕΚ που δυσκολεύει την πρόκριση (video)

Η Βόννη επιβλήθηκε ξανά της ΑΕΚ με σκορ 80-72, με τον Τι Τζέι Σορτς να κάνει ένα ακόμα μεγάλο ματς και να βάζει δύσκολα στην Ένωση, όσον αφορά την παρουσία της στο play in του Basketball Champions League.

pastedGraphic.pngΗ Βόννη διπλασίασε τις νίκες της απέναντι στην ΑΕΚ (80-72), πήρε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης και άφησε την Ένωση στην αβεβαιότητα και στο «πρέπει» της νίκης στο επόμενο ματς με αντίπαλο τη Ρέτζιο Εμίλιο στα Άνω Λιόσια (7/12).

Το παιχνίδι στη Γερμανία θύμισε αρκετά αυτό στην Ελλάδα. Μετά από ένα καλό πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ είδε τη Βόννη να υπερισχύει. Και το χειρότερο είναι πως ο ίδιος παίκτης, ο Τζι Τζέι Σορτς ήταν αυτός που «εκτέλεσε» ξανά την ΑΕΚ με 27 πόντους, τους 20 στο δεύτερο ημίχρονο.

Για την ΑΕΚ, ο Φρέιζερ είχε 16 πόντους και 5 ασίστ και ο Στρέλνιεκς 17 πόντους, ενώ ο Ακίλ Μίτσελ μέτρησε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 39-38, 63-50, 80-72