Αντίο στο 2016 με… περίπατο (61-18) για τις κορασίδες του Άρη

Αντίο στο 2016 με… περίπατο (61-18) για τις κορασίδες του Άρη!

Οι κίτρινες νίκησαν εύκολα τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου με σκορ 61-18 στον τελευταίο αγώνα για το 2016,στα πλαίσια της δωδέκατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Όπως αναφέρει το τμήμα στην επίσημη σελίδα του: “Οι κίτρινες από την αρχή του αγώνα αύξαναν συνέχεια την υπέρ τους διαφορά με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με σκορ 18-2.
Με το ίδιο επιμέρους σκορ έληξε επίσης και το δεύτερο δεκάλεπτο,με 18-2, με το σκορ του ημιχρόνου να γίνεται 36-4 υπέρ του ΑΡΗ!

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες συνέχισαν να αυξάνουν την υπέρ τους διαφορά πόντων και έτσι κέρδισαν εύκολα με σκορ 70-18.

Ο προπονητής των κορασίδων του ΑΡΗ μοίρασε τον χρόνο σε όλες τις παίκτριες του και δοκίμασε διάφορα πράγματα που ήθελε να δει.

Πρώτη σκόρερ από τον ΑΡΗ ήταν η Μαρία Βαντσιούρη με 14 πόντους με 2 τρίποντα.
Επίσης, διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχε και η Εύα Γράψα με 12 πόντους!

Επόμενος αγώνας και πρώτος για το 2017 για τις κορασίδες του ΑΡΗ είναι στις 7/1/2017 στις 19:30,εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο, εναντίον του Παναθλητικού Συκεών,για την δέκατη τρίτη αγωνιστική και προτελευταία του ομίλου τους του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Δεκάλεπτα: 18-2, 36-4, 58-11, 70-18

Διαιτητές: Λόλι-Παμπούκογλου

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 6, Γράψα Εύα 12, Καρβουνιάδου 6, Βαντσιούρη 14(2), Μπαξεβανίδου 8, Κωφοκώτσιου 6, Ουζούνη Μαρία 6, Κάρτσιου, Σοφιανάκου 4, Μπερμπέρη 4, Κυρπιζλίδου 4, Καραμπατζάκη.

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Ντάλης): Τζωρτζίδου 5, Αχμέτι 4, Μπουγιουκλή Μ., Γερολάκου, Διδούδη, Μπουγιουκλή Κ., Λεωνάκη 2, Ευαγγελίδου 3, Κουτούδη 4(1)”.