Τέτοιες ανατροπές είχαν χρόνια να συμβούν…

Ξεχωριστή ήταν η Κυριακή για τους Έλληνες φιλάθλους, οι οποίοι είδαν τον Ολυμπιακό και τον Άρη να επικρατούν στο τέλος των αγώνων τους σε Περιστέρι και Ηράκλειο, αντίστοιχα.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Η προηγούμενη φορά που οι Πειραιώτες είχαν επικρατήσει με ανάλογο τρόπο ήταν ακριβώς πριν έναν χρόνο. Για την ακρίβεια, στις 26 Νοεμβρίου 2017 έχαναν με 1-0 από την Κέρκυρα και στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Σισέ, Τζούρτζεβιτς και Μαρίν πήραν το «διπλό».

Όσον αφορά τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι κέρδισαν με δύο γκολ στις καθυστερήσεις τον ΟΦΗ, είχε σημειωθεί στις 5 Οκτωβρίου 2013. Τότε οι «κίτρινοι» έχαναν με 1-0 από τον Πανιώνιο και κατάφεραν να το γυρίσουν στο 89΄με τέρμα του Ουντόζι.

Η προηγούμενη ομάδα που πέτυχε ανατροπή στις καθυστερήσεις ήταν ο Παναθηναϊκός, αλλά ως γηπεδούχος, στις 31 Αυγούστου 2014, όταν ο Ατζαγκούν (91’) και Πέτριτς (94) νίκησε τον Πανιώνιο, ο οποίος είχε προηγηθεί στο 86’ με τον Μπουμάλ.

Πηγή: sportday