Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη με τον ΠΑΟΚ

Σε ρυθμούς ντέρμπι κινείται ο Άρης που πηγαίνει στη Τούμπα με πίστη και ψυχολογία για να αγωνιστεί απέναντι στον ΠΑΟΚ (20:30 PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Superleague.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ! ο Άρης νικάει και φέτος τον ΠΑΟΚ με 0-1

• 90′ 5 λεπτά καθυστερήσεων.
  • 86′ Σουτ του Τσάλοβ, μπλοκάρει ο Κουέστα
  • 84′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Μπάμπα που ολομόναχος απέναντι απ τον Κουέστα έστειλε τη μπάλα άουτ.
  • 84′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
  • 83′ Σουτ του Σαβέριο, εύκολα ο Κοτάρσκι
  • 81′ Κίτρινη στον Κουέστα για καθυστέρηση
  • 80′ Νέες αλλαγές του Άρη, Νταρίντα και Σαμόρα αντί των Μορόν και Μανού
  • 76′ Ντεσπόντοφ και Οζντόεφ θα μπουν για τον ΠΑΟΚ, Στις θέσεις των Μπακαγιόκο και Τάισον
  • Αλλάζει τους εξτρέμ του ο Μάντζιος
  • 74′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Σαβέριο και Σουλεϊμάνοφ μπαίνουν και βγαίνουν Ντιαντί και Σίστο.
  • 70′ Ο ΠΑΟΚ σκοράρει αλλά ο βοηθός λέει ότι πέρασε τη τελική γραμμή η μπάλα νωρίτερα, κόρνερ η μπάλα
  • 69′ Αλλαγή ο ΠΑΟΚ, ο Τσάλοφ αντί του Τισουντάλι και Καμαρά αντί Σβαμπ
  • 67′ Ξανά στη περιοχή ο Άρης, ο Φρίντεκ καθυστερεί αλλά κερδίζει κόρνερ
  • Περνάει δύο παίκτες από τα πλάγια, διαγώνια στη μικρή περιοχή και εκεί ΄που όλοι θα έδιναν πάσα εκτέλεσε στη κλειστή γωνία του Κοτάρσκι με εξωτερικό φάλτσο

ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΜΑΝΟΥ ΓΚΑΡΘΙΑ!!!!!!!!!!!!

• 63΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 0-1 Ο ΑΡΗΣ
  • 60′ Φανταστική έμπνευση του Μανού που πέρασε κάθετα στον Ντιαντί, έσωσε την ομάδα του με τάκλιν ο Κεντζιόρα!
  • 57′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ντιαντί έκανε ωραία ενέργεια και γύρισμα ο Μορόν μπήκε στη φάση και ο Κοτάρσκι απέκρουσε ενστικτωδώς!
  • Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι την μπάλα μετά την εκτέλεση της στατικής φάσης του Άρη
  • 54′ Φάουλ και κίτρινη για τον Μπάμπα
  • 53′ Καλό σουτ του Τάισον, 2-3 μέτρα έξω από την εστία
  • Σουτ του Μορόν, νέο κόρνερ
  • 49′ Ο Άρης βγήκε γρήγορα στη κόντρα και η μπάλα πήγε στο Σίστο, σε κόρνερ ο Ότο
  • Ευκαιρία για τον Άρη με το… καλησπέρα..  Ο Ντιαντί πλασάρει, ο Κοτάρσκι αποκρούει
  • 46′ Σέντρα
  • Οι δυο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 0-0 οι δύο ομάδες

• Εκτελέστηκε το κόρνερ. Έχουν χτυπήσει Μιχαηλίδης και Μορόν στη μονομαχία
  • 45+2 Σουτ του Κωνσταντέλια, κόρνερ η μπάλα
  • Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος
  • 45′ Ο Ισπανός ζήτησε αλλαγή και τώρα γίνεται η αλλαγή.
  • 44′ Στο έδαφος ο Βέλεθ, ετοιμάζεται ο Ρόουζ
  • 39′ Κίτρινη κάρτα στον Μάνου Γκαρσία και στον τιμ μάνατζερ, Γιώργο Γκουγκουλιά
  • 39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Κωνσταντέλιας ήταν μόνος του και σουτάρει λίγο άουτ
  • Το παιχνίδι παραμένει στο 0-0
  • 37′ Κεφαλιά του Μιχαηλίδη, δεν ανησυχεί ο Κουέστα
  • 35′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ντιαντί που εκτέλεσε με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως ο Κοτάρσκι έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε.
  • 28′ Δοκάρι ο ΠΑΟΚ. Ο Τάισον έκανε το γύρισμα, ο Τισουντάλι έκανε τελείωμα μιας επαφής και σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Κουέστα
  • 27′ Επέμβαση του Κοτάρσκι σε κοντινή προβολή-κρέμασμα του Μορόν
  • 26′ Δοκάρι ο ΠΑΟΚ αλλά υπάρχει οφσάιντ.
  • 24′ Γύρισμα του Ότο, απομάκρυνε με το πόδι ο Κουέστα
  • 23′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μόντσου με μία τρομερή έμπνευση πήγε να σκοράρει απευθείας από κόρνερ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι!
  • Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μόντσου, δύσκολα σε κόρνερ ο Ότο
  • 20′ Kίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για φάουλ στον Μάνου Γκαρθία
  • 16΄Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ
  • Παιχνίδι κέντρου και λαθών σε αυτά τα πρώτα 10 λεπτά, με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
  • 10′ Ενα σουτ του Κωνσταντέλια δεν ανησυχεί ο Κουέστα.
  • 3′ Πρώτη τελική με μακρινό σουτ του Μορόν, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι

ΣΕΝΤΡΑ!

• Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
  • Ο Άρης θα αγωνιστεί με τις κίτρινες εμφανίσεις
  • Μπαίνουν στα αποδυτήρια οι ομάδες, ένα τέταρτο πριν από τη σέντρα
  • Διαιτητής: Χαρμ Όσμερνς (Γερμανία)
    Βοηθοί: Ντόμινικ Σαλ (Γερμανία), Κλέμενς Νάιτζελ Πέτερς (Γερμανία)
    Τέταρτος: Κωνσταντίνος Πουλικίδης (Δράμας) – VAR: Πάτρικ Χανσμπλάτεν (Γερμανία), Ράινχαρτ Μπάουξμπάουμ (Αν. Αττικής)
  • Στον πάγκο για τον Άρη: Σίντκλεφ, Νταρίντα, Ρόουζ, Φατόρε, Ζαν Ζουλ, Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Σαμόρα, Σαβέριο.

• Με μοναδική αλλαγή σε σχέση με το ματς κόντρα στον Ολυμπιακό αυτή του Μοντόγια που παίρνει τη θέση του τραυματία Μάγιο θα παραταχθεί ο Άρης

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Φρίντεκ, Μοντόγια, Μπράμπετς, Βελέθ, Σιφουέντες, Μόντσου, Σίστο, Μανού Γκαρθία, Ντιαντί, Μορόν.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μπακαγιόκο, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τισουντάλι

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη με τον ΟΦΗ (20:30 PRESSARIS LIVE)

Σε ένα παιχνίδι υψηλών απαιτήσεων, ο Άρης καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο του ΟΦΗ (20:30 PRESSARIS LIVE), αγωνιζόμενος στην Κρήτη για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague.

Τέλος αγώνα ΟΦΗ – Άρης 3-2

• 90+3. Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Κοντά στο 3-3 ο Σαμόρα, έκανε την προβολή, ο Χριστογεώργος από την παρέμβασή του έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ.
  • 6 λεπτά καθυστερήσεων.
  • Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ: Γιουνγκ και Σενγκέλια εκτός, Καραχάλιος – Ριέρα εντός
  • 90 Κόρνερ για τον Άρη.
  • Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Σιφουέντες, μέσα ο Σαμόρα.

88′ ΓΚΟΛΛΛ και πάλι εύστοχος ο Μορόν μειώνει σε 3-2

86′ Πεναλτι για τον Άρη για το μαρκάρισμα του Χατζηθεοδωρίδη πάνω στον Μορόν.

•  Ο Σενγκέλια ντρίμπλαρε ωραία μοίρασε την μπάλα στα δεξιά στον Σαλσίδο, εκείνος έκανε το δυνατό σουτ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα.
  • 81΄ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που κάνει το 3-1. Σκόρερ ο Σαλτσέδο
  • 80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με το πλασέ του Σαβέριο να περνάει λίγο άουτ

• 77′ Κίτρινη κάρτα στον Μορόν για φάουλ στον Γκονθάλεθ
  • Κόρνερ για τον Άρη, στην αγκαλιά του Χριστογεώργου η μπάλα
  • 73′ Αλλαγή και για τον Άρη με τον Βέλεθ να περνάει στη θέση του Φαμπιάνο
  • 73′ Αλλαγές από τον Δέλλα: Φούντας και Νους εκτός και Μπάκιτς – Σαλσέδο εντός
  • 71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Φαμπιάνο να πιάνει μία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και η μπάλα να περνάει λίγο άουτ
  • 69′ Καλό σουτ από τον Μορόν εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του ΟΦΗ
  • Ο επιθετικός του Άρη εκτέλεσε, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Χριστογεώργου για το 2-1.

67′ ΓΚΟΛΛΛ για τον Άρη με τον Λορέν Μορόν να ευστοχεί στο πέναλτι

• Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Χατζηθεοδωρίδη και ο Σιδηρόπουλος καταλογίζει πέναλτι

66′ Πέναλτι για τον Άρη

• Κερδίζει κόρνερ τώρα ο Σαβέριο
  • 65′ Αλλαγές από τον Μάντζιο: Σίστο – Νταρίντα εκτός, Φετφατζίδης και Μόντσου εντός
  • Κακή εκτέλεση, απο τον Σίστο, απευθείας άουτ η μπάλα
  • 59′ Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο
  • Ο Σενγκέλια εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, και ο Λαμπρόπουλος με δυνατή κεφαλιά έγραψε το 2-0
  • 57′ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ 2-0 με τον Λαμπρόπουλο.
  • Νέα κεφαλιά του Μορόν άουτ η μπάλα
  • Έπιασε ένα δυνατό σουτ ο Μορόν μέσα από την περιοχή, απομάκρυνε με τα πόδια ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ
  • 50′ Κόρνερ για τον Άρη από διώξιμο του Λαμπρόπουλου

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

• Με αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ο Άρης. Ο Σαβέριο στη θέση του Ντιαντί.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κρήτη. ΟΦΗ-Άρης: 1-0

• 45′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο
  • 42′ Λάθος του Μπαΐνοβιτς, που έχασε την κατοχή από τον Σιφουέντες, τον οποίο σταμάτησε στη συνέχεια και είδε την κίτρινη κάρτα.
  • 40′ Ο Φούντας βρίσκει ωραία τον Νους μέσα στην περιοχή, ο Αργεντινός κάνει το σουτ και ο Κουέστα αποκρούει εντυπωσιακά
  • 39′ Προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση ο Άρης, όμως η μπαλιά του Ντιαντί ήταν κάκιστη, ενώ έβγαιναν μόνοι οι Σίστο και Μορόν
  • 35 λεπτά αγώνα στο Γεντί Κουλέ: ΟΦΗ – Άρης 1-0
  • Πέρασε η φάση ανεκμετάλλευτη
  • 30′ Φάουλ για τον Άρη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή του ΟΦΗ
  • 28′ Τώρα έχουμε ακριβώς το αντίστροφο, κίτρινη κάρτα στον Νταρίντα για φάουλ στον Νους
  • 27′ Κίτρινη κάρτα στον Νους για φάουλ στον Νταρίντα
  • Καλή η εκτέλεση του κόρνερ, ο Μοντόγια πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα άουτ
  • 25′ Κόρνερ για τον Άρη
  • Ο Σιδηρόπουλος δίνει κόκκινη κάρτα στον Γιώργο Γκουγκουλιά για διαμαρτυρίες

20′ Γιουνγκ εναντίον Κουέστα για το ΓΚΟΛ και το 1-0 του ΟΦΗ

• Ο Νους μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και ανετράπη από τον Μοντόγια!
  • 19′ Πέναλτι για τον ΟΦΗ
  • 11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Γιουνγκ να στέλνει τη μπάλα άουτ μπροστά απο την εστία του Κουέστα
  • 10 λεπτά στο ματς το 0-0 παραμένει αλλά το παιχνίδι έχει ωραίο ρυθμό.
  • 9′ Σουτ στην κίνηση από τον Μοντόγια, άουτ η μπάλα
  • 8′ Προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση ο ΟΦΗ αλλά ο Κουέστα έληξε τη φάση
  • Ο Σίστο έκανε το σουτ από τα αριστερά, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Χριστογεώργου.
  • 6′ Τεράστια ευκαιρία και δοκάρι για τον Άρη
  • Απευθείας άουτ η μπάλα
  • Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους
  • 4′ Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον ΟΦΗ

ΣΕΝΤΡΑ!

• Στο ματς που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο Ολυμπιακός και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0) στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.
  • Με τις γαλάζιες εμφανίσεις ο Άρης
  • Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα
  • Διαιτητής ο Σιδηρόπουλος.
  • Στο VAR ο Ζαμπαλάς.
  • Βοηθοί οι Κωσταράς και Κολλιάκος.
  • Τέταρτος ο Κατοίκος
  • Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Γκονζάλες, Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Αποστολοκάιτς, Μπαΐνοβιτς, Νουςμ Φούντας, Σενγκέλια, Γιουνγκ.
  • Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Μοντόγια, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Σιφουέντες, Μάνου Γκαρθία, Νταρίντα, Ντιαντί, Σίστο, Μορόν
  • Δυο αλλαγές έχει η ενδεκάδα του Άρη κόντρα στον ΟΦΗ σε σχέση με τον αγώνα απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Μια αναγκαστική αφού τη θέση του τραυματία Μάγιο παίρνει ο Μοντόγια, ενώ ο Άκης Μάντζιος αποφάσισε τελικά να αφήσει στον πάγκο τον Μόντσου που ταλαιπωρήθηκε από ένα τραυματισμό τις προηγούμενες μέρες. Τη θέση του στα χαφ παίρνει ο Βλάντιμιρ Νταρίντα που θα παίξει στο πλευρό του Σιφουέντες με τον Μάνου Γκαρθία σε επιτελικό ρόλο.

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη με τον Πανσερραϊκό (20:00 PRESSARIS LIVE)

Εξόρμηση του Άρη για την πρώτη νίκη της σεζόν κόντρα στον Πανσερραϊκό (PRESSARIS LIVE – 20.00) στο γήπεδο των Σερρών.

Οι κιτρινόμαυροι με τον κόσμο στο πλευρό τους, θέλουν να φύγουν με το τρίποντο από τις Σέρρες σε ένα παιχνίδι στο οποίο ο Άκης Μάντζιος έχει στη διάθεσή του ολα τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα…..

Ο Άρης κερδίζει 1-0 στις Σέρρες

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

• 96′ Κίτρινη στον Μόντσου για το φάουλ, 6ος παίκτης του Άρη που είδε κάρτα
  • 90+4′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη με τον Ντιαντί απέναντι από τον Γκουγκεσασβίλι να στέλνει τη μπάλα άουτ
  • Κίτρινη κάρτα και στον Μάγιο
  • 90+3′ Νέα μεγάλη επέμβαση του Γκουγκεσασβίλι, αυτή την φορά σε σουτ του Μόντσου
  • 6 λεπτά καθυστερήσεων
  • 89′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σαμόρα στη θέση του Μορόν
  • 87′ Νέα μεγάλη επέμβαση του Γκουγκεσασβίλι που νικάει και πάλι τον Ντιαντί
  • 82′ Πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ του Ντιαντί που εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού
  • Κίτρινη στον Μπεργκστρομ για σκληρό φάουλ στον Νταρίντα
  • Φαρές και Γκίγκιτς μπαίνουν στο παιχνίδι, Ντέλετιτς και Πεταυράκης αποχωρούν.
  • 78′ Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό
  • 76′ Ο Ντιαντί σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης, με τον Μάγιο να είναι πιο μπροστά
  • 74′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνουν Σίστο και Μάνου και μπαίνουν Νταρίντα και Σαβέριο
  • 72′ Κίτρινη σε Δεληγιαννίδη και Σίστο
  • Πολλά σκληρά φάουλ των παικτών του Πανσερραϊκού, σε συνέχεια του σκηνικού στο τελευταίο μέρος του πρώτου ημιχρόνου.
  • Χωρίς φάσεις το δεύτερο ημίχρονο
  • Διακοπή για cooling break.
  • 64′ Ο Τσιμεντερίδης δίνει… κίτρινη στον Φρίντεκ για καθυστερήση σε πλάγιο
  • 62′ Έξω ο Στάικος, μέσα ο Κατούν
  • Εκτελέστηκε από τον Μόντσου, στο τείχος η μπάλα
  • 59′ φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, το κέρδισε ο Ντιαντί
  • 56′ Ωραία προσπάθεια του Ντιαντί αλλά κακό το γύρισμά του
  • 50′ Αδύναμη κεφαλιά του Ντέλετιτς που χρεώθηκε και με φάουλ στον Βέλεθ παίρνοντας και την κίτρινη
  • 48′ Ωραίο σουτ του Ντέλετιτς με τον Κουέστα να μπλοκάρει

Έναρξη

• Επιστρέψαμε για το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του ημιχρόνου με τον Άρη να προηγείται με 1-0 του Πανσερραϊκού

• 45+3′ Ο Χαντάκιας πήγε με το χέρι να σκοράρει και το παραδέχτηκε αμέσως
  • Ο Μάντζιος είναι έξαλλος με τις αποφάσεις του Τσιμεντερίδη ο οποίος καθαρό επιθετικό φάουλ το έδωσε αμυντικό κι έδωσε νέα στατιστική φάση στους γηπεδούχους. Κίτρινη κάρτα για τον Χωριανόπουλο, συνεργάτη του Μάντζιου
  • 6 λεπτά καθυστερήσεις
  • 42΄Κίτρινη στον Μπράμπετς
  • Ο Τσιμεντερίδης έδωσε πλεονέκτημα σε φάουλ πάνω στον Ντιαντί με τον Μορόν να πιάνει ένα σουτ βολίδα και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει ασταθώς με δυσκολία. Ο Μάνου ερχόταν με φόρα, προσπάθησε να στείλει και αυτός τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ο τερματοφύλακας του Πανσερραικού έδιωξε σε κόρνερ.
  • 40΄Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη
  • Ο χαφ από το Εκουαδόρ αφιέρωσε το γκολ στη κερκίδα
  • Ωραία προσπάθεια για τον Άρη, ο Σίστο πάσαρε στον Σιφουέντες και αυτός με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων κάνοντας το 0-1

35΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!! 0-1 με τον Σιφουέντες*

• Απευθείας ο Μόντσου, το βγάζει ο Γκουγκεσασβίλι
  • 30 Ένα φάουλ σε καλό σημείο τώρα για το Άρη λίγο έξω απ την περιοχή του Πανσερραϊκού
  • Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, Πανσερραϊκός και Άρης πάντα στο 0-0 με τον ρυθμό να έχει πέσει στα τελευταία λεπτά, λόγω και του σκληρού παιχνιδιού των παικτών του Πανσερραϊκού.
  • 22′ Νέο… δολοφονικό φάουλ πάνω στον Μορόν αυτή τη φορά, ο Στάικος είδε την κίτρινη κάρτα
  • Ο Μανού Γκαρθία δέχεται κίτρινη για διαμαρτυρία καθώς ζήτησε κάρτα από τον διαιτητή για το μαρκάρισμα στον Φρίντεκ
  • 18′ Στο έδαφος ο Φρίντεκ που δέχτηκε ένα πάτημα. Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Μοντόγια
  • 15 λεπτά στο ματς, το 0-0 παραμένει
  • Φτάνουμε στο πρώτο δεκάλεπτο και ο ρυθμός του αγώνα είναι γρήγορος με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο και να απειλήσουν τον αντίπαλο
  • 8′ Πολύ καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό τώρα με τον Κουέστα να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ σουτ του Τόμας
  • 7΄Νέα πολύ καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Ντιαντί και πάλι έκανε εξαιρετική προσπάθεια, έδωσε στον Μάνου μέσα στη μικρη περιοχή όμως το πλασέ του δεν ήταν καλο και κατέληξε λίγο άουτ.
  • Μικρή διακοπή λόγω ενοχλήσεων του Δεληγιαννίδη
  • 2΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μορόν. Ο Ισπανός υποδέχτηκε ωραία πάσα από τον Ντιαντί, έκανε από πολύ μακριά το πλασέ και έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ

ΣΕΝΤΡΑ!

• Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες! Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα!
  •  Ο Ζαν Ζουλ εκτίει σήμερα την τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του. Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα ξεπέρασε τον τραυματισμό του και είναι στον πάγκο.
  • Διαιτητής: ΤσιμεντερίδηςΒοηθοί: Σπυρόπουλος, Αρμακόλας4ος Βοηθός: ΤσιάραςVAR: Κουμπαράκης, AVAR: Κόλλιας
  • Μισή ώρα ακόμη για την έναρξη της αναμέτρησης
  • Οι φίλαθλοι του Άρη δίνουν βροντερό παρών στις Σέρρες. Οι κιτρινόμαυροι θα έχουν στο πλευρό τους 1500 φίλους τους

• O αγωνιστικός χώρος στο γήπεδο των Σερρών είναι σε πολύ κακή κατάσταση.

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Μάγιο, Βέλεθ, Μπράμπετς, Φρίντεκ, Σιφουέντες, Μόντσου, Μάνου Γκαρθία, Σίστο, Ντιαντί, Μορόν

Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού: Γκουγκεσασβίλι – Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ, Χαντάκιας, Πεταυράκης – Στάικος, Λιάσος – Τομάς, Ντέλετιτς, Σάλαζαρ – Μπετανκόρ.

Καλησπέρα σας!

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη με τον Ολυμπιακό

Ο Άρης με ψυχολογία και συγκεντρωμένος στο πλάνο αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό σήμερα στο “Γ. Καραϊσκάκης” (19:00 – PRESSARIS LIVE), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Τo PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι..

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ. Ο Άρης γνωρίζει την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-0.

• 3 λεπτά καθυστερήσεις!
  • 89′ Γκολ ο Ολυμπιακός!  Ο Ρίτσαρντς από τα αριστερά έκανε το γύρισμα, με τον Καρβάλιο να πλασάρει για το 3-0
  • 85′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κίνι στη θέση του Ροντινέι
  • 84′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης με συρτό σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τζολάκη.
  • 82′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ελ Αραμπί στη θέση του Ελ Κααμπί και Καρβάλιο αντί Γιόβετιτς
  • 78′ Κλείνει τις αλλαγές ο Άρης. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Σουλεϊμάνοφ
  • 75′ ένα τέταρτο ακόμα, το 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού παραμένει.
  • 72′ Ο Ζέλσον Μάρτινς αντί του Ποντένσε για τον Ολυμπιακό και ο Μασούρας αντί του Φορτούνη
  • 71′ Κίτρινη στον Ποτένσε
  • 69′ Ο Φορτούνης τροφοδότησε τον Ροντινέι στην περιοχή, εκείνος κατάφερε να ελέγξει, σούταρε από δύσκολη γωνία, απέκρουσε ο Κουέστα.
  • 66′ 4η αλλαγή για τον Άρη με τον Ανσαριφάρντ να μπαίνει στη θέση του Μορόν.
  • 60′ ΓΚΟΛ 2-0 ο Ολυμπιακός. Ο Ντάνιελ Ποντένσε με ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Κουέστα για το 2-0
  • 57′ Κίτρινη κάρτα στον Έσε
  • 55′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε από τα αριστερά βρήκε στον χώρο τον Γιόβετιτς, ο οποίος εκτέλεσε μέσα από την περιοχή, με τον Κουέστα να αποκρούει.
  • 49′ Μακρινό σουτ του Σαμόρα, η μπάλα έφυγε εκτός.

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

• Ετοιμάζεται να μπει ο Φαμπιάνο στο ματς για τον Άρη. Και οι Σαμόρα, Μάνου Γκαρθία. Βγαίνουν Ρόουζ, Ζουλ, Σαβέριο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Ο Ολυμπιακός προηγείται του Άρη με 1-0

• 44΄Κίτρινη στον Ζαν Ζουλ
  • 43′  Ο Σουλεϊμάνοφ πήγε να σουτάρει αλλά έκανε… τσαφ και χάθηκε η ευκαιρία για τον Άρη
  • 41′ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΚΟΥΕΣΤΑ!!!!! Ο Ελ Κααμπί έκανε εκτέλεση αλά… Πανένκα, ο Ισπανός γκολκίπερ έμεινε στο κέντρο και μπλόκαρε πολύ εύκολα.
  • 39′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί ανετράπη από τον Μπράμπετς με τον διαιτητή να δείχνει και την κίτρινη κάρτα στον Τσέχο του Άρη.
  • Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Άρη
  • 37′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό
  • Ο Άρης από το γκολ που δέχτηκε και έπειτα προσπαθεί να βρει τα πατήματά του, έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια αλλά δεν μπορεί να φτάσει τη μπάλα στο επιθετικό τρίτο.
  • 16′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πάτησε περιοχή ο Ρόντινει, σούταρε, αλλά ο Κουέστα απέκρουσε
  • 1-0 το σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες
  • 6′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Ελ Κααμπί. Ο Φορτούνης από τα δεξιά έκανε το γέμισμα προς την περιοχή, ο Ελ Κααμπί κινήθηκε μεταξύ των δύο αμυντικών του Άρη και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • 2′ Εξαιρετική στιγμή για τον Άρη με τον Οντουμπάτζιο να πατά περιοχή και να σουτάρει δυνατά, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών του Τζολάκη.

ΣΕΝΤΡΑ!

• Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

• Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους.

H ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Ρόουζ, Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζουλ, Βερστράτε, Σουλεϊμάνοφ, Νταρίντα, Σαβέριο, Μορόν.

Αναπληρωματικοί: Χουτεσιώτης, Φαμπιάνο, Ντουκουρέ, Φεράρι, Γκαρθία, Σαμόρα, Ανσαριφάρντ, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ρίτσαρντς, Τσικίνιο, Έσε, Φορτούνης, Ποντένσε, Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Μαρτίνς, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλι, Άμπι

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη κόντρα στον Βόλο

“Εξόρμηση” του Άρη σε… μονόδρομο νίκης κόντρα στον Βόλο (20:00 – PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Οι κιτρινόμαυροι είναι μεν “λαβωμένοι” από τις πολλές απουσίες, αλλά και τα αρνητικά αποτελέσματα, όμως καλούνται να επιστρέψουν στις νίκες, μετά την ανώμαλη προσγείωση της ήττας από τον Ατρόμητο.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες

Να υπερκεράσει το εμπόδιο του Ολυμπιακού και να εξασφαλίσει το ταχύτερο το ευρωπαϊκό εισιτήριο θέλει ο Άρης που αντιμετωπίζει σήμερα (2/4, 21:00 PRESSARIS LIVE) τους Πειραιώτες στο “Γ. Καραϊσκάκης” για τη 2η αγωνιστική των play-offs.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.