Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη με τον Ολυμπιακό

Ο Άρης με ψυχολογία και συγκεντρωμένος στο πλάνο αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό σήμερα στο “Γ. Καραϊσκάκης” (19:00 – PRESSARIS LIVE), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Τo PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι..

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ. Ο Άρης γνωρίζει την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-0.

• 3 λεπτά καθυστερήσεις!
  • 89′ Γκολ ο Ολυμπιακός!  Ο Ρίτσαρντς από τα αριστερά έκανε το γύρισμα, με τον Καρβάλιο να πλασάρει για το 3-0
  • 85′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κίνι στη θέση του Ροντινέι
  • 84′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης με συρτό σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τζολάκη.
  • 82′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ελ Αραμπί στη θέση του Ελ Κααμπί και Καρβάλιο αντί Γιόβετιτς
  • 78′ Κλείνει τις αλλαγές ο Άρης. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Σουλεϊμάνοφ
  • 75′ ένα τέταρτο ακόμα, το 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού παραμένει.
  • 72′ Ο Ζέλσον Μάρτινς αντί του Ποντένσε για τον Ολυμπιακό και ο Μασούρας αντί του Φορτούνη
  • 71′ Κίτρινη στον Ποτένσε
  • 69′ Ο Φορτούνης τροφοδότησε τον Ροντινέι στην περιοχή, εκείνος κατάφερε να ελέγξει, σούταρε από δύσκολη γωνία, απέκρουσε ο Κουέστα.
  • 66′ 4η αλλαγή για τον Άρη με τον Ανσαριφάρντ να μπαίνει στη θέση του Μορόν.
  • 60′ ΓΚΟΛ 2-0 ο Ολυμπιακός. Ο Ντάνιελ Ποντένσε με ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Κουέστα για το 2-0
  • 57′ Κίτρινη κάρτα στον Έσε
  • 55′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε από τα αριστερά βρήκε στον χώρο τον Γιόβετιτς, ο οποίος εκτέλεσε μέσα από την περιοχή, με τον Κουέστα να αποκρούει.
  • 49′ Μακρινό σουτ του Σαμόρα, η μπάλα έφυγε εκτός.

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

• Ετοιμάζεται να μπει ο Φαμπιάνο στο ματς για τον Άρη. Και οι Σαμόρα, Μάνου Γκαρθία. Βγαίνουν Ρόουζ, Ζουλ, Σαβέριο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Ο Ολυμπιακός προηγείται του Άρη με 1-0

• 44΄Κίτρινη στον Ζαν Ζουλ
  • 43′  Ο Σουλεϊμάνοφ πήγε να σουτάρει αλλά έκανε… τσαφ και χάθηκε η ευκαιρία για τον Άρη
  • 41′ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΚΟΥΕΣΤΑ!!!!! Ο Ελ Κααμπί έκανε εκτέλεση αλά… Πανένκα, ο Ισπανός γκολκίπερ έμεινε στο κέντρο και μπλόκαρε πολύ εύκολα.
  • 39′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί ανετράπη από τον Μπράμπετς με τον διαιτητή να δείχνει και την κίτρινη κάρτα στον Τσέχο του Άρη.
  • Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Άρη
  • 37′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό
  • Ο Άρης από το γκολ που δέχτηκε και έπειτα προσπαθεί να βρει τα πατήματά του, έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια αλλά δεν μπορεί να φτάσει τη μπάλα στο επιθετικό τρίτο.
  • 16′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πάτησε περιοχή ο Ρόντινει, σούταρε, αλλά ο Κουέστα απέκρουσε
  • 1-0 το σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες
  • 6′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Ελ Κααμπί. Ο Φορτούνης από τα δεξιά έκανε το γέμισμα προς την περιοχή, ο Ελ Κααμπί κινήθηκε μεταξύ των δύο αμυντικών του Άρη και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • 2′ Εξαιρετική στιγμή για τον Άρη με τον Οντουμπάτζιο να πατά περιοχή και να σουτάρει δυνατά, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών του Τζολάκη.

ΣΕΝΤΡΑ!

• Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

• Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους.

H ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Ρόουζ, Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζουλ, Βερστράτε, Σουλεϊμάνοφ, Νταρίντα, Σαβέριο, Μορόν.

Αναπληρωματικοί: Χουτεσιώτης, Φαμπιάνο, Ντουκουρέ, Φεράρι, Γκαρθία, Σαμόρα, Ανσαριφάρντ, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ρίτσαρντς, Τσικίνιο, Έσε, Φορτούνης, Ποντένσε, Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Μαρτίνς, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλι, Άμπι

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας ματς του Άρη κόντρα στον Βόλο

“Εξόρμηση” του Άρη σε… μονόδρομο νίκης κόντρα στον Βόλο (20:00 – PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Οι κιτρινόμαυροι είναι μεν “λαβωμένοι” από τις πολλές απουσίες, αλλά και τα αρνητικά αποτελέσματα, όμως καλούνται να επιστρέψουν στις νίκες, μετά την ανώμαλη προσγείωση της ήττας από τον Ατρόμητο.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες

Να υπερκεράσει το εμπόδιο του Ολυμπιακού και να εξασφαλίσει το ταχύτερο το ευρωπαϊκό εισιτήριο θέλει ο Άρης που αντιμετωπίζει σήμερα (2/4, 21:00 PRESSARIS LIVE) τους Πειραιώτες στο “Γ. Καραϊσκάκης” για τη 2η αγωνιστική των play-offs.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.